Škotijos bažnyčia leis LGBTQ+ žmonių santuokas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Škotijos bažnyčia leis LGBTQ+ žmonių santuokas

Pen, 05/27/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Kol Lietuvoje politikai diskutuoja ar iš vis užtikrinti LGBTQ+ bendruomenei bazines teises, o bažnyčia vis dar kiršina visuomenę, Škotijoje perrašoma istorija. Čia prieš kelias dienas vyko balsavimas už tai, kad dvasininkams būtų leista sudaryti tos pačios lyties asmenų santuokas, praneša BBC. Net 274 politikų balsavo UŽ ir tik 136 PRIEŠ.

Po ilgus metus trukusių diskusijų Generalinės asamblėjos Edinburge nariai balsavo už bažnyčios įstatymo pakeitimą. Tai reiškia, kad tos pačios lyties poros galės tuoktis bažnyčioje. Dvasininkai patys galės teikti paraiškas tuokti tos pačios lyties poras bažnyčiose, taigi jie nebus verčiami to daryti jei to nenori.

Lain Greenshields, Generalinės Asamblėjos moderatorius, po balsavimo sakė: „Škotijos bažnyčia yra plati bažnyčia ir jos narių nuomonės apie tos pačios lyties asmenų santuoką skiriasi. Šia tema jau daugelį metų visuose Bažnyčios lygiuose vyksta ilgos ir nuodugnios diskusijos bei debatai, siekiant rasti sprendimą, kuris gerbia įvairovę ir vertina visų įsitikinimus. Bažnyčia yra įsipareigojusi užtikrinti, kad diskusijos šia tema vyktų nuolankumo ir malonės dvasioje, diskusijų tonas ir pobūdis būtų pilietiški, o žmonės gerbtų tuos, kurie laikosi priešingų pažiūrų“.

Kunigas Scott Rennie, kuris 2009 metais tapo pirmuoju dvasininku, atviru gėjumi Škotijos bažnyčioje, Generalinei Asamblėjai sakė: „Nuoširdžiai tikiuosi, kad asamblėja palaikys išsivadavimą, net ir tie, kurie abejoja“.

„Noriu pasakyti, kad santuoka yra nuostabus dalykas. Mano santuoka su mano vyru Dave puoselėja mano gyvenimą ir tarnystę“, - sakė Scott Rennie. – „Atvirai kalbant, aš negalėčiau eiti pareigų be jo meilės ir paramos“.

Praėjusiais metais metodistų bažnyčia tapo didžiausia religine konfesija Jungtinėje Karalystėje, leidžiančia tos pačios lyties asmenų santuokas. Jos nėra leidžiamas Anglijos bažnyčioje ar Romos katalikų bažnyčioje, bet yra įmanomos Škotijos episkopalinėje bažnyčioje, Jungtinėje reformatų bažnyčioje.