Ivan: partnerystės įstatymas - kelias į kokybiškus santykius

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ivan: partnerystės įstatymas - kelias į kokybiškus santykius

Št, 05/07/2022 - 14:58
Kategorija:
0 komentarų

„Manau, Partnerystės įstatymas būtų labai didelis žingsnis link tvarios socialinės aplinkos Lietuvoje. Aplinkos, kurioje buvimas savimi, būtų kasdienybė, o ne aktyvizmas. Aplinkos, kurioje kiti galėtų pastebėti sėkmingų tos pačios lyties santykių pavyzdžių ir mokytis iš jų. Aplinkos, kurioje žmonės jaustųsi saugiai būdami savimi“, – Manoteises sako Ivan.

Pasak jo, viešojoje erdvėje pilna stereotipų apie tos pačios lyties poras ir šeimas. Dėl visuomenės spaudimo - daugelis žmonių bijo prisipažinti apie savo seksualinę orientaciją aplinkiniams ir stereotipai toliau negriaunami ten, kur neretai jie galėtų subliūkšti. Taigi, sukuriamas užburtas ratas ir padėtis nesikeičia.

„Jei bus priimtas Partnerystės įstatymas, bus žengtas žingsnis mūsų visų gerovės link: LGBT+ žmonės laisviau galės gyventi, kurti tvarius ir sveikus santykius. Nuo to geriau bus visiems“, – įsitikinęs pašnekovas.

Interviu jis prakalbo ir apie homofobijos daromą žalą. Norint kurti tvarius santykius - reikia socialinių įgūdžių, kurių LGBTQ+ žmonės negali įgyti. Jie užsidaro savo jausmuose, o dar visuomenės spaudimo išdavoje kyla įvairiausių trukdžių kurti tvarius ir ilgalaikius santykius. 

Keliaudamas jis pastebi, kad tose vietose, kuriose mažiau homofobijos, ten jis jaučiantis ir daugiau pagarbos, nuoširdesnius santykius LGBT+ bendruomenėje.