LGBT+ organizacijos nariai Ukrainoje sučiupo grupę rusų kareivių

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBT+ organizacijos nariai Ukrainoje sučiupo grupę rusų kareivių

Tre, 03/02/2022 - 12:20
Kategorija:
0 komentarų

Viktor Pylypenko Izraelio laikraščiui „The Israel Hayom“ sakė, kad jis ir jo kolegos sučiupo grupę Rusijos karių, kurie slėpėsi vienos organizacijos biuro rūsyje Charkovo mieste, rašo PinkNews.

Viktor Pylypenko yra LGBT+ aktyvistas ir karo veteranas. Po kovos Maidano revoliucijoje, jis įkūrė organizaciją, skirtą remti queer veteranus Ukrainoje ir kovoti už LGBT+ teises. Praėjusią savaitę Rusijai įsiveržus į Ukrainą, jis vėl prisijungė prie kariuomenės ir stojo ginti savo šalies laisvę.

Viktor  pasakojo, kad rasti kariai buvo paimti į nelaisvę. Jis pridūrė: „Tai yra mūsų karas, ukrainiečių, bet mes taip pat kovojome kaip LGBTQ žmonės... Mes susiduriame su tironišku, homofobišku priešu“.

Kaip ir Viktor, daugelis LGBTQ+ bendruomenės narių ne tik kovoja už savo šalį, bet ir už tai, kad išsaugotų kelias LGBTQ+ teises, kurias turi Ukrainoje.

Tos pačios lyties asmenų santuokos Ukrainoje yra neteisėtos, kaip ir bendras tos pačios lyties porų įvaikinimas, o buvimas translyčiu vis dar priskiriamas ligai. Tačiau pastaraisiais metais pastebima laipsniška pažanga – priimti įstatymai apsaugantys LGBTQ+ žmones nuo diskriminacijos darbo vietoje. Šios teisės gali būti prarastos, jei Ukraina atsidurs Putino rankose.

Andrii Kravchuk, dirbantis LGBT+ žmogaus teisių organizacijoje Nash Svit Center, sakė, kad jie kovoja su „visiška neteisybe ir represijomis“, ir pridūrė: „Dabar turime tik dvi išeitis: arba ginsime savo šalį, ir ji (ateityje) taps laisvojo pasaulio dalimi, arba mes neteksime visų laisvių ir nebus Ukrainos“.