Lietuvos šeimų sąjūdis gina žalojančią atvertimo terapiją: tai gydytojo pareiga
Prieš LGBTQ+ bendruomenę kovojantis Lietuvos šeimų sąjūdis išplatino pranešimą, kuriuo ragina visuomenę nelikti abejingais ir atakuoti institucijas laiškais reiškiant susirūpinimą dėl gydytojo Aleksandro Alekseičiko atleidimo. Jie teigia, kad vykdomas „žmonių persekiojimas už savo pažiūras ir įsitikinimus“. Dar daugiau organizacija, ėmėsi ginti pasaulio sveikatos organizacijų kritikuojamą terapiją, kurios metu homoseksualūs asmenys trauminių patirčių pagalba, neva „atverčiami“ į heteroseksualius.
„LGBT ir genderizmo ideologai ir mažumų diktatūrai pataikaujantys asmenys ir toliau atvirai persekioja kitaip manančius žmones, kurių Lietuvoje yra absoliuti dauguma. Iš darbo atleistas psichoterapijos Lietuvoje pradininkas, nusipelnęs šalies gydytojas Aleksandras Alekseičikas“, - rašoma pranešime. Organizacija teigia, kad su psichiatru susidorota ideologiniu pagrindu.
GayLine.LT primena, kad Lietuvos bioetikos komitetas priėmė sprendimą, kad savo pasisakymais apie homoseksualius žmones gydytojas pažeidė etikos principus, nes skleidė moksliniais faktais neparemtus teiginius ir diskriminavo homoseksualius asmenis. Gydytojas teigė, kad LGBTQ+ žmonėms reikia pagalbos, bandė ginti moksliškai nepagrįstą ir medikų bendruomenės kritikuojamą atvertimo terapiją.
Susijęs straipsnis: Įvertino homoseksualumą gydžiusio psichiatro veiklą. Pažeisti etikos principai
Po šio sprendimo gydytojas atleistas iš darbo dėl pažeistos etikos. „Niekas nekvestionuoja daktaro profesinių gebėjimų, bet vis dėlto gydytojui be profesinių reikalavimų taikomi ir aukšti etikos standartai“, – LRT.lt teigė Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius M. Marcinkevičius.
Susijęs straipsnis: Iš darbo atleistas homoseksualumą „gydęs“ psichiatras Alekseičikas-Kirinovas
„Konversinė terapija ir dabar Lietuvoje nėra uždrausta ir homoseksualiems asmenims jų pačių prašymu teikiamos konsultacijos ir psichoterapinė pagalba dėl depresijų ir kitų sunkių būsenų yra absoliučiai legali. Gauti tokią pagalbą yra neatimama pacientų teisė, o ją teikti – gydytojo pareiga“, - pareiškime visuomenei aiškina Lietuvos šeimų sąjūdis, taip bandydamas sudaryti įspūdį neva geriau nei tarptautinės organizacijos išmanantis reikalo esmę.
Organizacija minėtame tekste ir vėl pasitelkia argumentą dėl teisės į saviraiškos laisvę ir jos varžymą. Ir vėl neminima, kad teisė į nuomonės reiškimą nėra absoliuti. Tarptautiniai ir mūsų šalies teismai yra konstatavę, jog nuomonės reiškimas negali diskriminuoti ir paminti kitų žmonių teisių.
Lietuvos šeimų sąjūdis paragino Lietuvos Respublikos piliečius rašyti laiškus institucijoms „su reikalavimu sustabdyti žmonių persekiojimą už savo pažiūras ir įsitikinimus“.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti