Bulgarijoje kovos dėl LGBTQ+ teisių. Prorusiškos partijos paskelbė mokytojų „juoduosius sąrašus“
Neseniai Bulgarijoje priimtas prorusiškos partijos pasiūlytas įstatymas, kuris draudžia mokiniams mokyklose kalbėti apie LGBTQ+ žmones. Prieš tokį sprendimą sukilo mokytojai. Tuo metu partija ėmėsi juos bauginti. Prokuratūra atlieka tyrimus.
Bulgarijos naujienų portalo „Mediapool“ žurnalistas Krasen Nikolov Eltai sakė, kad priėmus minėtą įstatymą, 800 Bulgarijos mokytojų nusprendė netylėti ir jį sukritikavo. Tokie švietimo įstaigų darbuotojų veiksmai sulaukė žaibiško prorusiškos partijos „Atgimimas“ atsako. Ji, kartu su kitomis organizacijomis, parengė ir pradėjo skleisti internete „mokytojų juoduosius sąrašus“.
„Vietinės prorusiškos partijos organizacijos ėmė internete platinti informaciją apie šiuos mokytojus, taip pat ir apie tai, kokiose mokyklose jie dirba, siekdamos išprovokuoti tėvų reakciją į asmenis, kurie remia LGBTI „propagandą“ mokyklose“, – ELTAI sakė jis.
Toks mokytojų išviešinimas davė rezultatų – dalis pedagogų sulaukė tiesioginių grasinimų. „Literatūros mokytojas Borisas Ilievas televizijai „Nova TV“ pranešė, kad jam buvo grasinama po to, kai „Atgimimas“ paskelbė „juodąjį sąrašą“ mokytojų, pasisakiusių prieš LGBTI bendruomenei priešiškas švietimo įstatymo pataisas.
Jis gavo žinutę, kurioje buvo rašoma: Tavyje nėra nieko bulgariško. (…). Dėl tokių žmonių kaip tu Bulgarija žlugs. Užuot pasirašinėjęs, pagalvok apie savo sveikatą, nes netrukus gali jos nebeturėti“, – teigia žurnalistas K. Nikolov bei priduria, kad reaguodama į pranešimus Bulgarijos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl prorusiškos partijos veiksmų.
Prie raginimų panaikinti Kremliaus ideologijos inspiruotą įstatymą prisidėjo ir Bulgarijos sociologų asociacija. „Priimti teisės aktai sukels pavojingus ir žalingus diskriminacijos ir neapykantos veiksmų padarinius ne tik Bulgarijos mokyklose, bet ir visoje mūsų visuomenėje. Negalime nereaguoti, kai mūsų šalies įstatymų leidžiamoji institucija įteisina visuomenės, kuri atmeta skirtumus ir negerbia pagrindinių žmogaus teisių, kūrimą“, – skelbė ji, cituoja žurnalistas.
Peticija, kuria ragino prezidentą vetuoti minėtas pataisas, buvo pasirašę daugiau nei 6 000 žmonių. Taip pat prie priešais parlamento rūmus Sofijoje rengtas mitingas. Europos Sąjungos institucijos atliks tyrimą ar įstatymas neprieštarauja ES teisei ir tarptautiniams įsipareigojimams.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti