Marius Kundrotas: esame prieš tai, kad homoseksualus gyvenimo būdas būtų reklamuojamas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Marius Kundrotas: esame prieš tai, kad homoseksualus gyvenimo būdas būtų reklamuojamas

Sek, 06/02/2024 - 14:00
Kategorija:
0 komentarų

Birželio 8 d. viešoji įstaiga „Tiesa išlaisvina“ organizuoja protesto akciją prieš LGBTQ+ propagandą. Akcijos atstovu spaudai nurodomas Marius Kundrotas duodamas interviu TV3.lt teigia, kad valstybė turi riboti ar net drausti LGBTQ+ reklamą bei pridūrė, kad dėl jos daugėja homoseksualių žmonių.

Save su krikščioniais siejantys žmonės ir toliau aršiai sėja neapykantą ir skatiną susipriešinimą Lietuvoje. Kažkodėl pasipiktinimo jiems nekelia mokytojų ar profesinių sąjungų atstovų streikai, o štai LGBTQ+ eitynės – kurios skirtos ginti dalies žmonių teises – vis sulaukia aršios kritikos. GayLine.LT jau rašė, kad viešoji įstaiga „Tiesa išlaisvina“ jau pradėjo skleisti visuomenę kiršinančius ir dezinformuojančius lipdukus LGBTQ+ eitynių Vilniuje proga. Akcijos atstovas spaudai žiniasklaidai dabar ėmėsi aiškinti, kad neva LGBTQ+ žmonių meilė yra yda.

„Mes ne prieš homoseksualius žmones, mes gerbiame jų teises ir laisves gyventi tokį gyvenimą, koks jiems patinka. Bet mes laikomės tokios pozicijos, kad jeigu žmogaus gyvenimo būde yra kažkokia yda – doras žmogus nesistengs tos ydos platinti“, - teigia M. Kundrotas prilyginantis seksualinę orientaciją rūkymui ar alkoholio vartojimui.

TV3.lt jis teigė, kad LGBTQ+ eitynės Lietuvoje neturėtų būti rengiamos. „Tai jeigu valstybė draudžia arba riboja alkoholio, rūkalų reklamą, tai lygiai taip pat turėtų būti ribojama arba netgi draudžiama homoseksualaus gyvenimo būdo reklama“, - įsitikinęs jis, pridurdamas, jog būtent LGBTQ+ žmonių išėjimas į gatves verčia prieš juos kovoti.

„Kol jie privačiose erdvėse gyvena privatų gyvenimą – nei jie mums draugai, nei jie priešai. Bet jeigu jie pradeda eiti į gatves, į žiniasklaidą, į švietimo ugdymo įstaigas, taip, jie tampa priešais“, - sakė akcijos atstovas spaudai.

Primename, kad eitynių kilmė siejama su 1969 metų birželio 28 d. Stonewall (gėjų bare) Žemutiniame Manhetene, Niujorke įvykusiais įvykiais. Tuomet, neapsikentę policijos smurto prieš LGBTQ+ bendruomenę, spontaniškas demonstracijas pradėjo LGBTQ+ bendruomenės nariai. Jie išėjo į gatves pasakyti - užtenka. Žmonės reikalavo teisės gyventi atvirai, turėti teisę nebeslėpti savo seksualinės orientacijos nebijant, kad dėl to bus suimti ar sumušti policijos.

Taip vadinamos “Stonewall riaušės” laikomos takoskyros įvykiu, padėjusiu pagrindą gėjų išsivadavimo judėjimui ir kartu dvidešimtojo amžiaus kovai už LGBTQ+ teises Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vėliau eitynės už LGBTQ+ tieses išplito ir kitose šalyse. Jose reikalauta baigti represijas, užtikrinti žmonių apsaugą nuo smurto ir patyčių, leisti būti savimi. Eitynės neprarado savo aktualumo ir šiandien. Lietuvoje vis dar nėra užtikrinamas lygiateisiškumas visiems žmonėms.

M. Kundrotas priklauso Rimanto Dagio vadovaujamai partijai „Krikščionių sąjunga“, kuri kartu su Lietuvos šeimų sąjūdžiu dalyvauja Europos Parlamento rinkimuose.