Verkiate dėl nykstančios tautos? Suteikite visiems lygias teises
Dešinieji ir nacionalistai nuolatos aiškina, kad būti imtis skubių priemonių dėl Lietuvos tautos išsaugojimo. Jie teigia, kad neva LGBTQ+ šeimos tam maišo. Iš tiesų yra priešingai. Kai šalis užtikrina visų savo piliečių lygiateisiškumą - jie nenori išvykti gyventi svetur. Naujausias tyrimas Jungtinėse Amerikos Valstijose rodo, kad net 79 proc. darbingo amžiaus žmonių linkę pakeisti gyvenamąją vietą vien dėl diskriminacinių įstatymų.
„Out & Equal“ atlikto tyrimo duomenimis 4 iš 5 darbuotojų JAV priimdami sprendimą kur gyventi kreipia dėmesį į vietos įstatymus LGBTQ+ žmonių atžvilgiu. Įtrauktis ir lygiateisiškumas rūpi tiek LGBTQ+ bendruomenei priklausantiems, tiek heteroseksualiems žmonėms.
2023 m. JAV buvo pateikta daugiau nei 550 įstatymų, nukreiptų prieš LGBTQ+ bendruomenę. 80 iš jų buvo priimti. Šiemet, mažiau nei per trys mėnesius, JAV jau registruoti 479 diskriminaciniai įstatymų projektai. Politikų išpuolius mato visa visuomenė ir tai jai kelia nerimą.
94 procentai amerikiečių teigė manantys, kad LGBTQ+ lygybės situacija per praėjusius metus pablogėjo. 45 procentai respondentų teigė, kad jie jaučiasi mažiau saugūs savo valstijoje dėl teisės aktų, kurie nukreipti prieš queer bendruomenę.
„Per pastaruosius du dešimtmečius LGBTQ+ judėjimas padarė didelę pažangą lygybės, įtraukties srityje beveik visuose visuomenės ir kultūros aspektuose“, – sako „Out & Equal“ generalinė direktorė Erin Uritus. - „Šiandien šiai pažangai mestas iššūkis“.
40 procentų apklaustųjų teigė, kad nesijaučia visiškai patogiai diskutuodami apie LGBTQ+ teisės aktų poveikį su savo tiesioginiais vadovais. Respondentai taip pat pateikė priemones ką galėtų darbovietės padaryti, siekdamos išlaikyti darbuotojus ir sukurti saugią aplinką visiems.
Šias priemones apima: lankstaus / nuotolinio darbo galimybės (56 proc.), viešas pasisakymas už darbuotojų teises (55 proc.), perkėlimas į kitą darbo vietą darbdavio lėšomis (52 proc.), paramos teikimą persikraustant į kitą valstiją (50 proc.). ir specialių pagalbos programų rengimas darbuotojams, kovojantiems už lygias teises (42 proc.).
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti