Tyrimas. Rusijos įtakos pasekmės - Moldovoje LGBTQ+ vis dar laikoma grėsme

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tyrimas. Rusijos įtakos pasekmės - Moldovoje LGBTQ+ vis dar laikoma grėsme

Sek, 03/24/2024 - 13:33
Kategorija:
0 komentarų

Rusijos vykdoma „tradicinių vertybių“ propaganda daro milžinišką įtaką jos kaimynėms. Tai rodo neseniai tiek Lietuvoje, tiek Moldovoje atliktos gyventojų apklausos.

Vystomųjų partnerysčių centro atliktas tyrimas atskleidė, kad net 70 procentų moldavų nenorėtų turėti kaimynų, kurie priklauso LGBTQ+ bendruomenei, skelbia balkaninsight.com. Analogišką apklausą Lietuvoje atlikusi „Diversity Development Group“ atskleidė – kad taip pat manančiųjų mūsų šalyje yra 54 proc.

„Šie skaičiai labai aiškiai byloja ne tik apie diskriminacijos ir išankstinių nusistatymų lygį Moldovoje, bet ir apie tai, kad kalbant apie kovą su stereotipais ir žmonių iš mažumų grupių įtrauktį, esame tik pačioje kelio pradžioje“, – sakė Natalia Covrig, tyrimą Moldovoje atlikusio centro vykdomoji direktorė.

Kišiniove įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos Genderdoc-M informacijos centro koordinatorius Leo Zbanca teigė, kad priešiškoje visuomenėje žmonės nesijaučia saugūs atskleisti savo seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę. Prie diskriminacinių nuotaikų kurstymo aktyviai prisideda ir Rusija.

„Rusijos Federacija kuria naratyvus, kad vidinis priešas yra LGBT bendruomenė, ir šie naratyvai, deja, ateina iki mūsų per žiniasklaidą ir kai kuriuos su Rusija susijusius veikėjus“, – sakė Leo Zbanca.

Asociacijos „Promo-LEX“ ekspertė, kovojanti su neapykanta kurstančia kalba, Irina Corobcenco teigė, kad tyrimai rodo, kad Moldovos viešojoje erdvėje neapykanta kurstoma nuolat, o rinkimų laikotarpiais jos intensyvumas gerokai padidėja.

„Vyrai dažniau nei moterys vartoja neapykantą kurstančią kalbą. Su tuo dažnai susiduria 35–50 metų žmonės. Kur kas didesnį poveikį turi neapykantos kurstymas, kurį generuoja viešojoje erdvėje žinomi žmonės“, – aiškino ji.