Baimė dėl diskriminacijos stabdo LGBTQ+ šeimas įsivaikinti vaikus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Baimė dėl diskriminacijos stabdo LGBTQ+ šeimas įsivaikinti vaikus

Sek, 01/28/2024 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Beglobių vaikų būtų ženkliai mažiau, jei LGBTQ+ tėvai nesusidurtų su diskriminacija. Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktas tyrimas rodo, kad LGBTQ+ poros yra daug labiau linkusios globoti ar įsivaikinti vaikus nei heteroseksualios, tačiau daugelis jų nesiryžta žengti šio žingsnio.

„Gallup“ ir „Kidsave“ atlikta apklausa atskleidė, kad net 37 procentai LGBTQ+ suaugusiųjų svarstė apie galimybę globoti vaiką, o 32 procentai galvojo apie galimybę įsivaikinti. Lyginant su heteroseksualiomis poromis šie procentai LGBTQ+ bendruomenėje buvo gerokai didesni: 23 procentai globos atveju ir 15 procentų įvaikinimo.

Daugiau nei trečdalis LGBTQ+ amerikiečių teigė, kad baimė dėl galimos diskriminacijos buvo pagrindinė kliūtis kodėl jie nežengė šio žingsnio. Heteroseksualių porų gretose tokių buvo tik 10 proc.

Pažymėtina, kad diskriminacijos baiminosi daugiau LGBTQ+ bendruomenei priklausantys vyrai (44 proc.), nei moterys (22 proc.).

„Gallup“ pranešime pabrėžė, kad 2021 m. globos sistemos duomenys rodo, jog beveik 400 000 vaikų laukia globos ar įsivaikinimo. Iš jų net 100 000 skubiai reikia nuolatinių šeimų.

Ši apklausa aiškiai parodo kaip visuomenės nusistatymai LGBTQ+ bendruomenės atžvilgiu lemia, kad ženkli dalis tėvų neturinčių vaikų taip ir nesulaukia įsivaikinimo ar naujų globėjų.