• Vakarų Lietuvos LGBTQ+ grupė // Nuotr. iš Kiril Oeno archyvo
  • Vakarų Lietuvos LGBTQ+ grupė // Nuotr. iš Kiril Oeno archyvo
  • Vakarų Lietuvos LGBTQ+ grupė // Nuotr. iš Kiril Oeno archyvo
  • Vakarų Lietuvos LGBTQ+ grupė // Nuotr. iš Kiril Oeno archyvo
  • Vakarų Lietuvos LGBTQ+ grupė // Nuotr. iš Kiril Oeno archyvo

Vakarų Lietuvos LGBTQ+ judėjimą įkūręs Kiril: Manau, kartu pakeisime šį pasaulį (foto)

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Vakarų Lietuvos LGBTQ+ judėjimą įkūręs Kiril: Manau, kartu pakeisime šį pasaulį (foto)

Pir, 02/07/2022 - 19:30
Kategorija:
0 komentarų

Per kelis metus susibūręs Vakarų Lietuvos LGBTQ+ judėjimas stebina savo veiklų gausa. O viskas prasidėjo nuo vieno aktyvaus žmogaus, kuris norėjo suburti bendraminčių kompaniją. Šiuo metu vakarų Lietuvoje gyvenantys LGBTQ+ žmonės bendrauja socialinėje erdvėje ir nuolatos rengia gyvus susitikimus. Apie šį judėjimą ir jo gimimą, vykdomas veiklas GayLine.LT kalbina Kiril Oeno.

- Kaip Jums kilo idėja rengti susitikus Klaipėdoje? Koks jų tikslas?

2019 metais nusprendžiau paieškoti vietinių LGBTQ+ žmonių Facebook socialiniame tinke. Esu rusakalbis, man buvo įdomu surast LGBTQ+ žmonių, kuriems rusų kalba yra gimtoji. Taip susipažinau su dviem vaikinais. Su jais mes keliavome po mažus miestelius, tokius kaip Kretinga. Tuose miestuose jie vaikščiojo susikibę rankomis. Man buvo keista į tai žiūrėti. Tuomet dar bijojau aplinkinių reakcijos.

Turėjau kortas, todėl nusprendėme kartą susitikti žaisti stalo žaidimų. Tada atsidarė vienintelis LGBTQ+ draugiškas klubas Klaipėdoje „Giza“. Mes ėjome ir ten. Po kelių mėnesių įrengėme rusų LGBT pokalbių kambarį. Prie mūsų prisijungė ir daugiau LGBTQ+ narių.

Kartą pasakiau, jog reikia tokio bendravimo kanalo ir lietuviams. Sukūrėme jį messenger. Pirmą pusmetį ten buvo tik 10 žmonių. Vienas iš mūsų trijulės išvažiavo į užsienį ir paliko viską administruoti mums. Pradėjau kviesti visus LGBTQ+ žmonės, kurios pažinau. Grupė išaugo iki 50 žmonių. Dėl griežtų messenger taisyklių daugelis prašė įkurti Facebook grupę.

- Bet bendravimu internetinėje erdvėje neapsiribojote, taip?

Tuomet ir pats pradėjau jaustis laisviau. Jau dalyvavau Vilniaus Pride eitynėse, supratau, jog pasaulis yra ne toks, kokį įsivaizdavau. Galėjau išeit į lauką su vaivorykštės vėliava. 2021 m. vasarą surengėm pirmą LGBTQ+ draugišką mitingą Klaipėdoje „Ne diskriminacijai“, kuriame dalyvavo apie 50 žmonių. Po dviejų LGBTQ+ akcijų nusprendžiau įkurti Facebook grupę. Dabar tai didžiausia LGBTQ+ grupė Vakarų Lietuvoje. Joje jau virš 500 žmonių. Joje skelbiame visus susitikimus, o jos darom beveik kas savaitę - tai ir stalo žaidimai, ir klubai, ir kitos akcijos, renginiai.

Ką naujai prisijungęs žmogus gali veikti susitikimų metu?

Naujai prisijungęs žmogus, kuris ateina į mūsų susitikimus nuo pirmos akimirkos gali mėgautis draugiška aplinka ir laisve būti savimi. Daugelis žmonių, kurie ateina pradžioje yra uždari, tačiau patekę į draugišką aplinką, jie atsiskleidžia. Visi iš pradžių bijo ateit. Bet kurie ateina - nepasigaili.

Ar susitikimai organizuojami tik pasilinksminti kartu, ar rengiamos diskusijos tam tikromis temomis?

Patys neorganizuojame diskusijų, bet jose dalyvaujame. Mūsų susitikimai - tai laisvi pokalbiai, apkabinimai ir draugiški bučiniai (juokiasi). Tai ko reikia, kad kiekvienas žmogus galėtų pasijausti laisvu žmogumi.

- Ar buvo kokių asmeninių atradimų šių susitikimų metu?

Mano atradimai, jog pasaulis nėra toks, koks atrodė anksčiau. Dar supratau, jog yra didelė paklausa su LGBTQ+ tematika susijusių dalykų. Pavyzdžiui, nors akcija „Mes/Jie“, kurios metu dalinome žmonėms lipdukus su užrašais ant vaivorykštinio fono jau baigėsi, žmonės iki šiol dar klausia ar liko lipdukų. „Nevyriška/Nemoteriška“ akcijoje Klaipėdoje mes išdalinome kaukes per porą dienų. Žmonės norėjo jų gauti, nes tai yra kažko naujo, o ir atrodo jos puikiai.

- Kaip Jums atrodo, kodėl tai ką darote yra svarbu?

Kiekvienas iš mūsų daro tai ką gali, labai palaikau žmonės iš mažų miestelių, pavyzdžiui Rokiškio ar Marijampolės. Kurie nebijo kalbėti LGBTQ+ temomis ir tai daro savo mieste. Manau, kartu pakeisime šį pasaulį. Lietuva jau ne tokia, kokia atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Prieš kelias dienas su savo vaikinu Klaipėdos autobuse susikibome rankomis. Kol laukėm atsidarančių durų prie mūsų priėjo 18-19 metų vyrukas. Jis iš pradžių labai drovėjosi. Bijojo. O po to pasakė: „Norėjau pasakyt, jog esate graži pora ir aš jūs palaikau“. Po tų žodžių visą dieną mes laikėmės už rankų kol neatvykome namo.

Ačiū už pokalbį

Vakarų Lietuvos LGBTQ+ grupę rasti galima ČIA.

Pagrindinės straipsnio nuotraukos autorius - Arūnas Gricius.