Policija pradeda pripažinti klaidas. Ministrė tyli

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Policija pradeda pripažinti klaidas. Ministrė tyli

Ant, 10/03/2023 - 10:30
Kategorija:
0 komentarų

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pripažino, kad policijos pareigūnai turėjo išprašyti trukdančius rengti protestą prie Seimo, kurio metu buvo kritikuojamas informacijos apie LGBTQ+ žmones prieinamumo ribojimas nepilnamečiams. Tuo metu vyriausybės nariai ir toliau tyli - nepaisant to, kad buvo pažeista žmonių teisė į susirinkimus ir saviraišką.

„Ir jeigu būtume geriau padarę, veikę proaktyviau, galbūt nebūtų buvę tęsinio, eskalacijos ir galbūt nebūtų buvę pradėtų tyrimų. Bet mokomės iš savo klaidų ir ateityje turime išmokti šias pamokas“, – ELTA sakė generalinis komisaras.

Jis pridūrė, kad vien tai, jog asmuo aktyviais veiksmais trukdo susirinkimui, turėtų pakakti pareigūnams imtis veiksmų.

„Nebūtinai turi kibti į atlapus, bet riksmais, dar kažkuo – trukdo susirinkimo pravedimui, mūsų pareigūnai tokią teisę turi, bent jau pasiūlyti pasitraukti labiau į šoną“, – sakė Renatas Požėla.

Tuo metu Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tesugeba kartoti, kad situaciją vertins, kai gaus išvadas. „Šiuo metu dar tos informacijos, to vertinimo neturiu, kai turėsiu, galėsiu pasakyti“, – žurnalistams sakė ministrė, pamiršusi, kad kaip politikė turi teisę išsakyti savo nuomonę.

Tokią ministrės laikyseną kritikuoja ir buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

„Na, o politinė šio klausimo dedamoji, kaip sakoma, yra beviltiška. Po tokio pasisakymo išties užsiduodi sau klausimą, kam Lietuvoje reikalingi politikai ministrai, jei jie vengia politikos ir neturi nuomonės jų valdymo sričiai priskirtais klausimais. Vidaus reikalų ministrė, atrodo, kol kas dar nežino, kokia konstitucinės susirinkimų laisvės svarba ir kaip ši laisvė turi būti užtikrinta pagal konstitucinius ir tarptautinius standartus“, - socialiniame tinkle Facebook rašo D. Žalimas.