Filme „Tu man nieko neprimeni“ aseksualumo tema (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Filme „Tu man nieko neprimeni“ aseksualumo tema (video)

Št, 09/16/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Rugsėjo 22 d. Lietuvos kino ekranuose jau bus galima išvysti režisierės Marijos Kavtaradze meilės istorija „Tu man nieko neprimeni“. Filmas pasakoja apie dviejų žmonių savęs paiešką.

Filme šiuolaikinio šokio šokėja Elena sutinka gestų kalbos vertėją Dovydą, rašo Bernardinai.lt. Tarp jų užsimezga ryšys, Dovydas ir Elena ima artėti vienas prie kito, ir platoniški santykiai pamažu virsta romantiniais. Kai Dovydas atskleidžia esantis aseksualus, juodu pasiryžta savojo intymumo ieškoti drauge – atrasti savo pačių būdą kurti santykius.

„Šis filmas verčia permąstyti, kaip mes suvokiame moteriškumą ir moters seksualumą“, - teigia Eleną įkūnijusi aktorė Greta Grinevičiūtė. Ji teigia, kad jai teko viską gerokai permąstyti, kad galėtų imtis šio vaidmens.

O štai Dovydą vaidinantis Kęstutis Cicėnas sako, kad aseksualumas jam buvo mįslė.

„Į ką man atkreipti dėmesį? Kada Dovydas suprato esantis aseksualus? Gal jis kažko apie save dar nežino? Gal kažko dar nepabandė? Kilo labai natūralių ir paprastų žmogiškų klausimų pirmą kartą susidūrus su nepažintais dalykais, apie kuriuos dar ir nėra pakankamai viešai prieinamos informacijos“, – duodamas interviu Bernardinai.lt sako aktorius.

„Visi klausimai dingo tada, kai supratau, kad aseksualumas yra seksualinė orientacija. Juk mums nekyla klausimų, kodėl lapai žali? Nes tiesiog taip yra. Tas pats su seksualine orientacija – tiesiog taip yra. Tad nurimau, neieškojau priežasčių ir tiesiog susitelkiau į trisdešimtmečio Dovydo gyvenimą“, – pasakoja Kęstutis.

Filmas yra Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“, o Europos kino akademija jį atrinko į kūrinių, besivaržančių dėl Europos kino apdovanojimų nominacijų, sąrašą.