Latvijoje - nauja Vyriausybė. Viena iš partijų derybose reikalavo įtvirtinti partnerystę

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Latvijoje - nauja Vyriausybė. Viena iš partijų derybose reikalavo įtvirtinti partnerystę

Pen, 09/15/2023 - 19:11
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien pavakarę patvirtinta nauja Latvijos vyriausybė. Valdančiąją daugumą sudarys centro dešinių pažiūrų Naujosios vienybės partija bei Žaliųjų ir ūkininkų sąjunga. Prie jų prisijungė ir žaliuosius atstovaujantys Progresyvieji. Būtent pastaroji partija kėlė reikalavimą, kad koalicija įsipareigotų įtvirtinti partnerystės institutą šalyje.

53 parlamento nariams balsavus už ir 39 susilaikius šiandien patvirtinta nauja Latvijos vyriausybė. Šimto vietų parlamente Naujosios vienybės partija turi 26, Žaliųjų ir ūkininkų sąjunga - 16, o Progresyvieji - 10 vietų.

Vyriausybei vadovaus Naujosios vienybės partijos atstovė Evika Silina. Partija turės 7 ministrus. Žaliųjų ir ūkininkų sąjungai atiteks 4 ministrų portfeliai, o Progresyviesiems - trys.

GayLine.LT redakcijos turimomis žiniomis, būtent Progresyviųjų partija pareiškė, kad sutiktų eiti į koaliciją tik jei visos partijos parengtų aiškų darbų planą ir jo laikytųsi. Vienas iš reikalautų darbų - įteisinti partnerystę tos pačios lyties poroms ir taip įgyvendinti Konstitucinio Teismo sprendimą, kuris iki šiol buvo ignoruojamas.

Maža to, partija pareikalavo, kad būtų sutarta ratifikuoti Stambulo konvenciją.

Partijos dėl koalicijos derėjosi nuo rugpjūčio pabaigos - iškart po to, kai dėl vidinių nesutarimų apie atsistatydinimą pranešė buvęs premjeras K. Karinis.