Kviečiame aplankyti Amsterdamo mokyklos muziejų Kaune

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kviečiame aplankyti Amsterdamo mokyklos muziejų Kaune

Tre, 09/13/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Šių metų pradžioje Lietuvoje duris atvėrė Amsterdamo mokyklos muziejus. Tai galimybė pamatyti ir pajausti kaip gyveno kai kurie homoseksualūs asmenys prieš bemaž 100 metų, Pirmojoje Lietuvos Respublikoje. Muziejus įsikūręs autentiškai restauruotame 1928 m. apartamente, Vytauto pr. 58, Kaune. Tai vienintelis Amsterdamo mokyklos architektūros stiliaus pastatas Lietuvoje. Kviečiame apsilankyti.

Muziejus lankomas tik patyriminių ekskursijų metu, o tai unikali 2 val. trukmės, gili kultūrinė patirtis su vaišinimo ir performanso elementais.

Multikultūriškumas ir tolerancija: ekskursijos metu daug dėmesio skiriama ne tik architektūrai ar spalvingam interjerui, o ir žydų tautybės Lietuvos piliečiams, gyvenusiems šiame pastate bei LGBTQ+ bendruomenei, nes vienas iš namo savininkų, tarpukariu, buvo homoseksualus. Pastatą puošiančios skulptūros byloja apie neheteronormatyvinę estetiką.

Šiame apartamente buvo filmuotas ir sėkmingiausias HBO serialas „Černobylis“.

Reikalinga išankstinė registracija: https://www.amsterdamomokyklosmuziejus.lt

Muziejaus įkūrėjai: Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius – šeima, taip pat LGBTQ+ bendruomenės nariai. Jų įkurtas Art Deco muziejus praėjusiais metais buvo pripažintas sėkmingiausiu turizmo objektu Lietuvoje.

Amsterdamo mokyklos muziejus

Amsterdamo mokyklos muziejus