Seime į priekį juda siūlymas kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Stambulo konvencijos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Seime į priekį juda siūlymas kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Stambulo konvencijos

Ant, 07/04/2023 - 14:15
Kategorija:
0 komentarų

55 Seimo nariams balsavus UŽ, 2 - PRIEŠ ir 4 susilaikius, po pateikimo pritarta Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen registruotam siūlymui kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo ar Stambulo konvencija neprieštarauja Konstitucijai. Kad siūlymas būtų patvirtintas - teks dar du kartus balsuoti Seimo rudens sesijoje.

Kreipimusi siekiama išsiaiškinti, ar Stambulo konvencija ir joje esančios nuostatos dėl socialinės lyties sampratos, nestereotipinių lyčių vaidmens ir pan. neprieštarauja Konstitucijai.

„Lietuva nuo šiol tam tikra apimtimi taiko žemesnį žmogaus teisių ir laisvių apsaugos standartą nei pati Europos Sąjunga. Demokratinėje ir teisinėje valstybėje tokia padėtis nėra iki galo suprantama ir, tiesą pasakius, nėra pateisinama“, - iš Seimo tribūnos sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Diskusijose pasižymėjo Mišriai narių grupei priklausantis Artūras Skardžius. „Ar jūs nemanote, kad šiandieną, išsukiodama Seimo rankas kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl socialinės lyties, dėl transseksualų, jūs tiesiog naudojate smurtą artimoje aplinkoje, tai yra Seime?“ – teigė Seimo narys.

Seimo pirmininkė po tokio pasisakymo sakė net nežinanti kaip reaguoti. Vėliau ji pridūrė: „Aš tikrai niekam nesukioju rankų ir, manau, kad mes tiesiog labai vėluojame. Tai yra mano asmeninė nuomonė. Ir labai norėtųsi argumentus išgirsti tokius, kurie remiasi faktais. O dėl laiko, kada yra laikas priimti ar nepriimti Stambulo konvencijos, ją ratifikuoti, mes galime paklausti ukrainiečių, kurie tą padarė kovodami kare“.

 

Kaip balsavo Seimo nariai galima rasti ČIA.