Balandžio 28 d. - Vilnius - PROTESTAS prieš apgręžimų smurtą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Balandžio 28 d. - Vilnius - PROTESTAS prieš apgręžimų smurtą

Ket, 04/27/2023 - 17:00
Kategorija:
0 komentarų

Nepaisant tarptautinių ir nacionalinių organizacijų, akademikų bei ekspertų raginimų, 2023 m. balandžio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo pataisas. Šių pataisų tikslas įstatyminiu lygmeniu įteisinti apgręžimus Lietuvos-Baltarusijos pasienyje ir įtvirtinti pasieniečių civilių rėmėjų institutą, kitose šalyse vėliau pramintų „pasienio medžiotojais“. Balandžio 28 d. (penktadienį) 12:30 val. Simono Daukanto aikštėje visi kviečiami išreikšti protestą politikų nužmoginimui.

Susirūpinimą reiškiame:

- Dėl 2-ojo straipsnio:
individualus sveikatos būklės, prieglobsčio ir kitų poreikių vertinimas yra neįmanomas, tad ir pasinaudoti tarptautine apsauga žmonėms, kertantiems sieną, yra neįmanoma. Tai žinoma iš Raudonojo Kryžiaus 2022 ataskaitos bei mūsų, Sienos Grupės patirties. Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierė Erika Leonaitė taip pat yra išreiškusi abejonę, ar vienintelė šį esminį vertinimą atliksianti institucija - VSAT - turi tam pakankamas kompetencijas. Primename, jog ne kartą atstumti žmonės patyrė galūnių amputacijas, pasitaikė ir mirčių - informaciją, kad rugpjūtį buvo rastas Šri Lankos piliečio kūnas, o neseniai - Indijos piliečio, patvirtino ir Lietuvos Respublikos prokuratūra.

- Dėl 10-ojo straipsnio:
Jėgą naudoti leidžiama ne tik pasieniečiams, bet ir savanoriams („rėmėjams“). Tai kelia pavojų, kad ekstremistai, kraštutinių dešiniųjų radikalai iš Lietuvos ir net gi kitų Europos Sąjungos šalių piliečiai pasinaudos galimybe smurtauti prieš migruojančius žmones, siekiančius tarptautinės apsaugos.

- Dėl 11-ojo straipsnio 10-osios dalies:
prieiga Lietuvos piliečiams prie pasienio apribota, lemianti humanitarinę pagalbą bei žmogaus teisių stebėseną atliekančių nepriklausomų organizacijų veiklos uždraudimą. Leidimus suteikti nepriklausomiems stebėtojams nėra numatyta.

 

Facebook renginį galite rasti ČIA.