Kuko salos dekriminalizavo tos pačios lyties asmenų seksualinius santykius

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kuko salos dekriminalizavo tos pačios lyties asmenų seksualinius santykius

Pen, 04/21/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Šalies parlamentas priėmė įstatymo projektą, iš dalies keičiantį 1969 m. nusikaltimų įstatymą, pagal kurį buvo kriminalizuojami tos pačios lyties asmenų seksualiniai santykiai tarp vyrų. Pakeitimai įsigalios 2023 m. birželio 1 d. ir panaikins kolonializmo laikais įtvirtintą diskriminaciją.

„Šiandien yra išskirtinai gera diena būti ministru pirmininku“, – sakė ministras pirmininkas Mark Brown kalbėdamas parlamente ir pranešdamas apie įstatymo projekto priėmimą.

Senasis įstatymas numatė, kad vyrams už „nepadorius poelgius“ su kitais vyrais grėsė penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, o už tokių veikų organizavimą – iki 10 metų. Moterims įstatymas nebuvo taikomas.

Naujasis įstatymo projektas, kuriuo panaikinamos bet kokios bausmės, sulaukė abiejų partijų paramos.

„Vyriausybės darbas nėra pasakyti žmonėms, koks yra jų seksualumas“, – sakė M. Brown savo kalboje. - „Valdžios darbas nėra atleisti nuodėmės. Ne vyriausybės darbas pasakyti žmonėms, kokiu būdu jie gali arba negali turėti lytinių santykių. Valdžia neturi vietos mūsų žmonių miegamuosiuose“.

Kuko salos yra savarankiška šalis, kurioje veikia parlamentinė demokratija. Tiesa ji sudariusi asociaciją su Naująja Zelandija. Salos visiškai kontroliuoja savo vidaus reikalus, o Naujoji Zelandija yra atsakinga už gynybą ir užsienio reikalus.

Kuko salas sudaro 15 salų pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Šalies pavadinimas kilo iš britų karinio jūrų laivyno vado James Cook vardo, kuris lankėsi salose 1770 m.