ABSURDAS. Gindama transfobinį sprendimą išleido virš milijono eurų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

ABSURDAS. Gindama transfobinį sprendimą išleido virš milijono eurų

Tre, 03/22/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Džordžijos valstija atsisakė suteikti nemokamą sveikatos priežiūrą trans moteriai, nes neva jos per brangios. Ginant šį sprendimą jau išleista ženkliai didesnė sumą - net 1,12 mln. eurų.

Džordžijos valstijos Hiustono apygardos pareigūnai teigė, kad šerifo pavaduotojos Ann Lange sveikatos priežiūros paslaugos buvo per brangios. Pareigūnė daugiau nei 10 metų dirbo Hiustono apygardos šerifo biure, 2017 m. parašė iš sveikatos draudimo lėšų padengti išlaidas už priežiūrą po lyties keitimo operacijos. Biuras atsisakė tai daryti.

Remiantis „ProPublica“, Ann 2018 m. pradėjo naudoti savo santaupas ir pensijų fondą, kad apmokėtų dalį gydymo. Ji kelis kartus teikė peticijas, bet visos jos buvo atmestos.

„Aš moku tuos pačius mokesčius ir įmokas kaip ir kiekvienas kitas Hiustono apygardos pilietis, tačiau negaunu vienodos medicininės priežiūros“, - teigė moteris.

Trejus metus truko ir teisminiai ginčai. 2020 m. Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad diskriminacija dėl buvimo translyčiu yra neteisėta. Šis sprendimas suteikė postūmio ir šioje byloje.

Teismas priteisė moteriai 56 tūkst. eurų už „emocinį skausmą ir psichinę kančią“.

Vėliau paaiškėjo, kad Hiustono apygarda sumokėjo 1,12 mln. eurų už advokatų paslaugas šioje byloje. Medicininės išlaidos, dėl kurių kilo ginčas, būtų kainavusios 24 000 eurų.

Medicininės priežiūros išlaidos, kurių prašė moteris, būtų sudariusios mažiau nei tris procentus to, ką apygarda išleido teismuose.