Indijoje tos pačios lyties porų santuokų įteisinimą svarstys konstitucinė teisėjų kolegija

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Indijoje tos pačios lyties porų santuokų įteisinimą svarstys konstitucinė teisėjų kolegija

Ant, 03/14/2023 - 16:45
Kategorija:
0 komentarų

Indijos Aukščiausiasis Teismas peticijas dėl tos pačios lyties asmenų santuokų teisinio pripažinimo perdavė nagrinėti didesnei konstitucinei kolegijai. Konservatyvi vyriausybė pareiškė, kad nepritaria tokioms santuokoms.

Pagrindinėje peticijoje, kurią pateikė gėjų pora Supriyo Chakraborty ir Abhay Dange, teigiama, kad LGBTQ+ piliečių teisės tuoktis atmetimas yra jų teisės į lygybę pažeidimas.

Pirmadienį Aukščiausiasis Teismas perdavė bylą svarstyti penkių teisėjų specialiajai konstitucinei kolegijai, praneša 15min. Jau kitą mėnesį laukiama ir galutinio sprendimo. Balandžio 18 d. bylos svarstymas bus transliuojamas tiesiogiai internetu.

Konservatyvi premjero Narendros Modi vyriausybė nusprendė spausti Aukščiausiąjį Teismą ir pareiškė, kad nepritaria tokioms santuokoms.

Teisingumo ministerija net leido suprasti, kad Teismas neturi teisės kištis į tokius klausimus, kurie „visiškai sugriautų delikačią šalyje galiojančių asmeninių įstatymų ir visuomenėje priimtų vertybių pusiausvyrą“.

„Tos pačios lyties asmenų gyvenimas kartu kaip partneriams ir lytinių santykių turėjimas... nesulyginami su Indijos šeimos koncepcijai, kurią sudaro vyras, žmona ir vaikai“, – priduriama pareiškime apie kurį skelbia Reuters.

Indijos valdančiųjų induistų nacionalistinės Bharatiya Janata partijos ideologinis tėvas šiandien išreiškė paramą vaiskybės pozicijai prieš tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimo.

„Santuoka gali įvykti tik tarp priešingos lyties asmenų, mes sutinkame su vyriausybės pozicija dėl tos pačios lyties asmenų santuokų“, – naujienų agentūra „Press Trust of India“ citavo Dattatreya Hosabale, aukščiausią Rashtriya Swayamsevak Sangh pareigūną.