NVO: Žmogaus teisių pažangą Lietuvoje menka

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

NVO: Žmogaus teisių pažangą Lietuvoje menka

Tre, 02/22/2023 - 16:09
Kategorija:
0 komentarų

Nevyriausybinės organizacijos Jungtinių Tautų komitetui šiandien pateikė ataskaitą, kurioje kritikuojama lėta Lietuvos žmogaus teisių pažanga. Ataskaitoje pabrėžiama, kad Lietuva menkai kovoja su skurdu bei žmonių su negalia atskirtimi, prastai valdo ŽIV ir neužtikrina romų bei LGBTQ+ žmonių teisių.

„Net ir dirbantys bei minimalią algą gaunantys žmonės rizikuoja skursti“, - sako Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad žmonių su negalia užimtumas Lietuvoje siekia tik 29 proc., todėl beveik pusė jų susiduria su skurdu ir socialine atskirtimi.

„Lietuvoje didžiulę socialinę atskirtį ir diskriminaciją patiria ne tik patys žmonės su negalia, bet ir šeimos, kurios prižiūri negalią turinčius artimuosius. Pusė šeimų teigia negaunančios jokių valstybės garantuojamų pagalbos paslaugų“, - teigia Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.

Prasta padėtis ir romų teisių užtikrinimo srityje. „Romai išlieka labiausiai į visuomenės užribius stumiama visuomenės grupė: 2015–2020 m. nesikeitė romų bendruomenės skurdo rodikliai, absoliuti dauguma romų (96 proc.) gyveno žemiau skurdo ribos“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Ji pabrėžė, kad LGBTQ+ teisių klausimais taip pat nepasistūmėta į priekį. Nors ir buvo priimti tam tikri sprendimai, „translyčiai asmenys ir toliau išlieka itin pažeidžiami“.