Su mergina susižadėjusi Gabrielė kuria šventes ir kitoms LGBTQ+ poroms

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Su mergina susižadėjusi Gabrielė kuria šventes ir kitoms LGBTQ+ poroms

Pir, 01/17/2022 - 08:40
Kategorija:
0 komentarų

Paauglystėje supratusi, kad yra homoseksuali, šiandien Gabrielė Bernotaitė džiaugiasi santykiais su savo mergina Gerda ir neseniai įvykusiomis sužadėtuvėmis, rašo 15min. Tam, kad ir kitos LGBTQ+ poros galėtų turėti gražias šventes, Gabrielei kilo mintis padėti jas suorganizuoti. Nors kol kas norinčiųjų neatsirado, ji įsitikinusi, jog tą daryti ir kalbėti šia tema yra itin svarbu, kadangi Lietuvoje situacija LGBTQ+ atžvilgiu vis dar prasta.

„Kaip ir visi paaugliai, mokydamasi mokykloje, draugavau su vaikinais, tačiau teko sau pripažinti, kad nieko nebus, – prisimena G.Bernotaitė. – Galutinai apie savo homoseksualumą supratau būdama 18–19 metų. Taip ilgai užtrukau, nes užaugau itin krikščioniškoje aplinkoje, tad buvo gana sunku atsiskleisti. Visgi įstojus į universitetą, pasikeitė draugų ratas, o kartu atsirado daugiau drąsos priimti save.“

Gabrielė neslepia, kad tuo metu dėl savo potraukio merginoms jautėsi kitokia nei visi. Anot jos, labiausiai tam įtaką darė krikščioniška bendruomenė, į kurią ir pati buvo įsitraukusi.

„Kai pasakiau tikintiems draugams, jie padėkojo ir pareiškė, kad melsis už mane, jog man pavyktų su tuo kovoti. Tai išgirdusi supratau, kad neįmanoma turėti sveiko požiūrio į save ir kartu išlaikyti normalų santykį su tais žmonėmis, tad nuo jų atsiribojau. Mano tėvai žinią priėmė sudėtingai – iš pradžių buvo daug kvestionavimo, minčių, ką padarė blogai, įtikinėjimo, kad tokie santykiai niekada nebus sėkmingi, aš būsiu liūdna, viena, visi mane paliks, neturėsiu aukštų pareigų darbe ir iš viso neturėčiau niekam apie tai pasakoti. Metams bėgant, pati nubrėžiau ribas – nebeleidžiu tokiems pokalbiams prasidėti, todėl dabar tai yra tema, apie kurią mūsų šeimoje nėra daug kalbama“, – savo istorija dalijasi G.Bernotaitė.

Vis dėlto Gabrielė į niūrias artimųjų prognozes neįsiklausė – prieš beveik dvejus metus po kelionės Azijoje sugrįžusi į Lietuvą, mergina netikėtai „Tinder“ programėlėje susipažino su dabar jau sužadėtine tapusia Gerda.

Pagrindinis Gabrielės darbas yra vadovauti kanapių pluošto apdirbimo verslo pardavimams, tačiau be to, visai neseniai mergina pradėjo naują projektą, kuriuo užsiima laisvalaikiu. Ji siūlo suorganizuoti šventę LGBTQ+ bendruomenės nariams. „Projektas kol kas yra tik teoriniame lygmenyje, kadangi jokia LGBTQ+ pora į mane dar nesikreipė, – šypsosi G.Bernotaitė.

Daugiau 15min.