Jūratė Juškaitė: Karbauskio veiksmai prieš LGBTQ+ bendruomenę - puolimas prieš savo paties šeimą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Jūratė Juškaitė: Karbauskio veiksmai prieš LGBTQ+ bendruomenę - puolimas prieš savo paties šeimą

Tre, 02/15/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė teigia, politikai nuolatos naudoja puolimą prieš LGBTQ+ bendruomenę kaip priemonę sutekti rinkėjus. Tiesa, „valstiečių“ partijos lyderio Ramūno Karbauskio veiksmai primena kovą prieš jo paties artimuosius.

„Toks kalbėjimas ir bandymas gauti dėmesio yra tapęs vienu iš partijos būdų, kaip priminti apie save bei mobilizuoti rinkėjus. Kurti vidaus priešus, menkinti dalį visuomenės yra daug paprasčiau nei spręsti realias problemas: nuolat kartoti, kad vyro ir moters šeimai grėsmę kelia gėjai ar lesbietės – daug pastangų nekainuoja, tačiau ar nuo to atsiranda papildomas darželis? Ar padidėja pensijos? Ar atsiranda papildomų pinigų krašto apsaugai?”, - komentare TV3 portalui sake Jūratė Juškaitė.

Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė pažymėjo, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kovą prieš vaivorykštės vėliavas vertina kaip viešųjų ryšių akciją. Tiesa, J. Juškaitė užsiminė, kad ją ir LGBTQ+ bendruomenę stebina tokie Ramūno Karbauskio veiksmai.

„Viešai kalbama, kad paties R. Karbauskio labai artimame šeimos rate yra žmonių, priklausančių LGBT bendruomenei. Tokia R. Karbauskio laikysena atrodo ir kaip puolimas prieš savo paties šeimą“, – TV3 sakė ji, pažymėdama, kad LGBTQ+ bendruomenės padėtis Lietuvoje yra labai sudėtinga, o išpuoliai dar labiau blogina šią situaciją.