JAV atidaryta paroda Ukrainos LGBTQ+ kariams pagerbti. Kario kalbą nutraukė Rusijos bombos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

JAV atidaryta paroda Ukrainos LGBTQ+ kariams pagerbti. Kario kalbą nutraukė Rusijos bombos

Tre, 02/01/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Gėjus, Ukrainos kareivis buvo priverstas nutraukti savo kalbą per nuotolį, nes kaip tik tuo metu Rusija paleido raketas. Incidentas įvyko fotografijų parodos Jungtinėse Amerikos Valstijose atidarymo metu. Paroda skirta pagerbti LGBTQ+ ir interseksualius Ukrainos karius.

„LGBTQ+ yra neatsiejama mūsų bendruomenės dalis, nesvarbu, ar ji čia, ar Ukrainoje“, – parodos atidaryme sakė Ukrainos ambasadorė JAV Oksana Markarova, praneša The Blade. - „Kuo greičiau sustabdysime bet kokią diskriminaciją, tuo greičiau laimėsime ne tik mūšio lauke Ukrainoje, bet ir visame pasaulyje“.

Parodos atidarymo metu nuotoliu kalbėjo ir Ukrainos karys gėjus, LGBTQ+ aktyvistas Viktoras Pylipenko, kuris taip pat įkūrė Ukrainos LGBT kariškių sąjungą. Tiesa, dėl prasidėjusios Rusijos atakos jam teko nutraukti savo pasisakymą ir ieškotis priedangos.

Nors Ukrainoje nėra užtikrinta santuokų lygybė – šalis gerokai skiriasi nuo Rusijos, kur LGBTQ+ žmonės ir toliau aktyviai persekiojami. Praėjusį gruodį buvo priimtas įstatymas, kuris draudžia neapykantos kurstymą dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės. Jam buvo vienbalsiai pritarta.

Rugpjūtį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė pritariantis tos pačios lyties asmenų civilinei partnerystei ir galimai tos pačios lyties asmenų santuokoms. Ukraina nuo 2015 m. uždraudė diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės, o praėjusiais metais Baltuosiuose rūmuose susitikęs su prezidentu Joe Bidenu, V. Zelenskis pažadėjo, kad ir toliau kovos su diskriminacija prieš LGBTQ+.

Rusijos prezidentas invaziją į Ukrainą ne kartą yra patiesinęs kaip kovą su primestomis Vakarų vertybėmis, taip pat ir pasipriešinimą LGBTQ+.

 

Kelios fotografijos iš parodos. Autorius - Anton Shebetko:

Anton Shebetko

Anton Shebetko