Vokietija naikins gėjus diskriminuojančią kraujo donorystės tvarką

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vokietija naikins gėjus diskriminuojančią kraujo donorystės tvarką

Pen, 01/13/2023 - 12:12
Kategorija:
0 komentarų

Vis daugiau šalių keičia pasenusias ir neefektyvias kraujo donorystės tvarkas. Joje buvo numatomas draudimas arba įvairūs apribojimai homoseksualiems žmonėms tapti kraujo donorais. Vokietija irgi žengia moksliškai nepagrįstų tvarkų atsisakymo keliu.

Nepaisant to, kad visų donorų kraujas yra ištiriamas nuo įvairių ligų – ilgą laiką homoseksualiems vyrams buvo neleidžiama duoti kraujo tik dėl jų seksualinės orientacijos. Tokia tvarka ne tik buvo diskriminuojanti, bet ir neveiksminga. Įvairiose šalyse susiklostydavo situacija, kad kraujo donoru galėdavo tapti galybę nesaugių lytinių santykių turintys heteroseksualai, o ir net pastovų vieną partnerį turintis gėjus – to daryti negalėjo.

Vokietijoje šiuo metu galioja tvarka, kuri homoseksualiems vyrams kraujo duoti leidžia tik jei per pastaruosius keturis mėnesius jie neturėjo „naujo ar daugiau nei vieno lytinio partnerio“.

Šią savaitę Vokietijos sveikatos apsaugos ministras pareiškė, kad minėta tvarka bus keičiama ir visiems taikomos vienodos taisyklės.

„Šiuo klausimu taip pat neturi būti paslėptos diskriminacijos“, – sakė jis. Ministras taip pat informavo, kad bus kreipiamas dėmesys į donorų seksualinį elgesį, o ne į seksualinę orientaciją.