donorystė

Sveikatos tarnyba: gėjams leidimas tapti kraujo donorais pasiteisino

Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba konstatavo, kad suvaržymų ir apribojimų panaikinimas gėjams tapti donorais neturėjo neigiamos įtakos. Dėl to nepadaugėjo ligų, nors tuo gąsdino dalis politikų ir prieš LGBTQ+ kovojančių aktyvistų.

Vokietija naikins gėjus diskriminuojančią kraujo donorystės tvarką

Vis daugiau šalių keičia pasenusias ir neefektyvias kraujo donorystės tvarkas. Joje buvo numatomas draudimas arba įvairūs apribojimai homoseksualiems žmonėms tapti kraujo donorais. Vokietija irgi žengia moksliškai nepagrįstų tvarkų atsisakymo keliu.

Spermos bankas atsisakė priimti juodaodžio gėjaus spermą

Juodaodžiai spermos donorai sudaro mažiau nei 2 procentus visų neatlygintinų spermos donorų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dėl to spermos bankai susiduria su problemomis kai dirbtiniam apvaisinimui reikia rasti donorą. Tuo pačiu metu tai netrukdo šioms įstaigoms atsisakyti juodaodžių gėjų paslaugų.

Austrija leido gėjams tapti kraujo donorais

„Jei kas nors nori padėti ir tapti donoru, nėra jokios priežasties, kodėl jam turėtų būti trukdoma tai daryti dėl jo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės“, – pareiškime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Johannesas Rauchas.

Austrijoje buvo draudžiama tapti kraujo donorais visiems, kurie per pastaruosius 12 mėnesių turėjo „rizikingų lytinių santykių“. Kraujo donorystės taisyklės įsigalios šią vasarą.

Polinkis į alkoholį ar seksualinė orientacija su krauju neperpilama

Kas žmogaus laukia, jam perpylus donoro kraujo? Viena „Facebook“ vartotoja turi atsakymą: gavęs narkomano ar homoseksualo kraujo, tapsiąs toks pat. Tai yra klaidinanti informacija. Nei polinkis į alkoholį, narkotikus ar rizikingą elgesį, nei tam tikros savybės, nei įvairūs sveikatos sutrikimai su krauju neperduodami. Kai kuriems žmonėms dėl jų įpročių ar sveikatos būklės aukoti kraujo net neleidžiama.