Interviu sukėlė kritikos bangą dėl neįvykdytų Laisvės partijos pažadų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Interviu sukėlė kritikos bangą dėl neįvykdytų Laisvės partijos pažadų

Pir, 01/09/2023 - 18:18
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien paskelbtas interviu su kandidatu į Vilniaus merus Tomu Vytautu Raskevičiumi įžiebė diskusijas socialiniame tinkle Facebook. Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė išreiškė nuostabą kodėl Laisvės partijos nariai siekia naujų postų, kai dar nebaigė senų darbų.

„Atrodo, kad tiek jis, tiek Laisvės partija, tiek ir valdančioji koalicija matuojasi naujas pareigas bei postus, nepabaigę senų darbų.  Partnerystės arba Civilinės sąjungos įstatymas buvo vienas iš svarbiausių rinkėjams duotų pažadų. Kad ir koks nukarpytas, nukandžiotas ar „kompromisinis“ – jis turi būti priimtas. Šio klausimo sprendimas turėtų būti prioritetas. Baigiam vienus darbus ir tik tada pradedame kitus“, - Facebook rašo J. Juškaitė.

T. Raskevičius pateikė savo atsakymą, teikdamas, kad visi Laisvės partijos nariai, kurie bus Seime, balsuos už partnerystę.

„Pritariu - seni darbai privalo būti pabaigti! Ir tiek, kiek Laisvės partijos narių bus Seime, tiek jų 100 % balsuos už partnerystės įstatymą“, - teigia Seimo narys.

Tiesa, šis atsakymas neįtikino komentatorių. Jūratė Juškaitė atsakė: „Laivės partijos pažadas buvo priimti partnerystės įstatymą, o ne pažadėti, kad visi frakcijos nariai balsuos už šį įstatymą. Visi suprantame, kad tai du skirtingi dalykai - svarbu prisiimti atsakomybę ir tęsti darbą“.

Be to ji pridūrė, kad tai yra ir politinės lyderystės klausimas. Tikri lyderiai, anot jos, nesikrato atsakomybės, o veikia, nepavykus - paaiškina visuomenei kodėl taip yra.

„Tačiau kalbėti apie tai, kad nėra balsų būnant valdančiojoje koalicijoje ir tikėtis, kad ir avis bus sveika, ir vilkas sotus - neįmanoma“, - pažymėjo ji, iliustruodama dabartinę manipuliacinę situaciją, kai LGBTQ+ atstovai „maitinami“ tik pažadais.

Į diskusiją taip pat įsijungė Tolerantiško jaunimo organizacijos vadovas Artūras Rudomanskis. Jis priminė, kad Laisvės partija yra vis dar valdančioje daugumoje.

„Matematika yra visur, koalicijai sudaryti irgi reikia matematikos. Galbūt tie klausimai Laisvės partijai ne tokie svarbūs, kad koalicijoje patogu būti ir be jų išsprendimo“, - retoriškai klausė Artūras.

O štai žurnalistas Arnas Mazėtis reziumavo, kad „politikoje, matyt, sostai yra svarbiau. Ir argumentų jie Tau ras penkis milijonus“.