Viktorija Čmilytė-Nielsen: civilinės sąjungos projekto ateitis priklauso ir nuo savivaldos rinkimų rezultatų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Viktorija Čmilytė-Nielsen: civilinės sąjungos projekto ateitis priklauso ir nuo savivaldos rinkimų rezultatų

Tre, 12/28/2022 - 12:06
Kategorija:
0 komentarų

Info komentarų vedėjas, žurnalistas Arnas Mazėtis tiesiai šviesiai Seimo pirmininkės paklausė ar bus priimtas civilinės sąjungos įstatymas: „Jūs nuoširdžiai tikit, kad šis Seimas įteisins tos pačios lyties asmenų santykius ir gražins šiems žmonėms skolą. Ar šis klausimas galiausiai bus užmirštas, vertinant, kad mažiausiai koalicijos partneriai, t.y. Laisvės partijai, sunkiai sekasi stumti savo darbotvarkę, o ryškiausias partnerystės vėliavnešys, ją žadėjęs dar praėjusių metų rudens sesijoje dabar labiau rūpinasi Vilniaus mero rinkimais?“.

Į ši klausimą Atsakydama Seimo pirmininkė sakė, kad civilinės sąjungos įteisimas išlieka darbotvarkėje. Tiesa dar kartą pabrėžė, kad jam pritariančios daugumos nėra.

„Šis klausimas nebus pamirštas ir tą aš galiu tikrai garantuoti. Jis yra svarbus didelei daliai, nebūtinai didesnei daliai, Seimo. Ir tikrai bus dedamos pastangos, kad palaikymas jam didėtų. Kas man rodos yra labai svarbu ir tą nuolat akcentuoju, kad būtų didžiulis nusivylimas ateiti su svarstymu civilinės sąjungos ir sulaukti neigiamo balsavimo, t.y. dar kartą grįžti į nulinę poziciją“, - sakė politikė, kurios dalis partijos narių Seime nepalaiko šio įstatymo.

Viktorija Čmilytė-Nielsen užsiminė ir apie tai, kad projekto ateitis priklauso ir nuo savivaldos rinkimų, mat nemažai valdančiosios koalicijos narių dalyvauja savivaldos rinkimuose. Jiems laimėjus ir atsisakius Seimo nario mandato, keistųsi ir Seimo sudėtis.

„Natūralu, mes matome, kad rudens sesija baigiasi, pavasario sesijoje mes grįšime vėl į darbus. Na aš tikiuosi, kad jėgų išsidėstymas po savivaldos rinkimų bus toks, kuris leis kalbėti apie auginimą palaikymo šiam projektui“, - sakė Seimo pirmininkė.

Ji aiškiai pripažino, kad esama nemažai klausimų, kurių Lietuva nėra išsprendusi. Tiesa jiems taip pat reikia platesnio palaikymo Seime.

„Žmogaus teisių klausimai susiję su tomis problemomis, kurios ne vieną dešimtmetį nėra išspręstos, tai kalbat apie civilinę sąjungą, apie Stambulo konvenciją, t.y. kovą prieš smurtą prieš moteris artimoje aplinkoje, jie yra svarbūs ir dar neišspęsti mūsų parlamente“, - Info komentaruose sakė politikė.