Rusijoje kariauti verbuojami ŽIV užsikrėtę kaliniai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rusijoje kariauti verbuojami ŽIV užsikrėtę kaliniai

Ket, 12/01/2022 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

„Wagner“, privati ​​karinė įmonė Rusijoje, inicijavo masinį rusų kalinių, sergančių sunkia infekcine liga, verbavimą. Kaip rašo „Kyiv Post“, pagrindiniai taikiniai yra ŽIV ir hepatitu C sergantys kaliniai.

Spalio 25 d. Ukrainos gynybos ministerijos vyriausiojo žvalgybos direktorato ataskaitoje teigiama, kad daugiau nei 100 kalinių, kuriems patvirtintas ŽIV arba hepatitas C, buvo „mobilizuoti“ „Wagner“, skelbia hivplusmag.

Kovotojai, atvykę iš Sankt Peterburgo priemiesčio Metallostroy kolonijos Nr. 5, buvo „paženklinti“, kad būtų galima atskirti žmones, kurie yra užsikrėtę ŽIV. Jiems liepta ryšėti raudoną raištį ant rankos, o sergantiems hepatitu C – baltą.

Rusijos medikai sistemingai atsisako suteikti pagalbą sužeistiems kariams, kurie serga ŽIV ar hepatitu. Ukrainoje buvo sulaikyta ŽIV ir hepatitu užsikrėtusių Rusijos kovotojų, kurie patvirtino informaciją apie masinį kalinių „verbavimą“, kurį atlieka „Wagner“.

Įvairūs atlikti tarptautiniai tyrimai rodo, kad Wagner finansuojamas per Jevgenijų Pirgožiną, kuris artimas V. Putinui. Jos samdiniai dalyvavo kariniuose konfliktuose Libijoje, Sirijoje, kur vykdė nusikaltimus. Nuo 2014 metų jie aktyviai veikia ir Ukrainoje.