Iš „Facebook“ pašalinti Lenkijos dešinieji radikalai pyksta ir grasina teismais

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Iš „Facebook“ pašalinti Lenkijos dešinieji radikalai pyksta ir grasina teismais

Št, 01/08/2022 - 15:36
Kategorija:
0 komentarų

Kompanija „Facebook“ trečiadienį panaikino Lenkijos nacionalistinės opozicinės partijos „Konfederacija“ puslapį, taip sukeldama šalies dešiniųjų pasipiktinimą. Reaguodama į tai, šalies vyriausybė skundžiasi, kad JAV technologijų milžinė riboja žodžio laisvę. Dabar „Konfederacija“ žada kreiptis į teismą, rašo „Politico“.

15min. skelbia, kad partijos „Konfederacija“ puslapis turėjo 670 tūkst. sekėjų ir buvo vienas didžiausių Lenkijos politinių grupių socialinių tinklų profilių. „Facebook“ uždarė puslapį, nes nustatė, kad jame skleidžiama klaidinga informacija apie COVID-19 pandemiją. Puslapyje, pasak „Facebook“, taip pat buvo kurstoma neapykanta.

Puslapyje taip pat buvo skelbiamas turinys, tiesiogiai nukreiptas prieš žmones dėl jų tautinės kilmės ir seksualinės orientacijos, skelbė „Facebook“ valdanti kompanija „Meta“.

„Konfederacijos“ partija anksčiau tikino, kad valdžios nustatyti skiepijimo pasų tikrinimai yra „sanitarinė segregacija“.

Dabar „Konfederacijos“ partija atgaivino seną savo „Facebook“ paskyrą, taip esą demonstruodama pasipriešinimą socialinio tinklo sprendimui. Tačiau kol kas paskyros sekėjų palyginti nedaug – vos daugiau nei 10 tūkst.

Daugiau 15min.