Vatikanas peržiūri LGBTQ+ parapijiečių, moterų lyderystės politiką

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vatikanas peržiūri LGBTQ+ parapijiečių, moterų lyderystės politiką

Ant, 11/01/2022 - 11:48
Kategorija:
0 komentarų

Katalikų bažnyčios neseniai paskelbtame naujame dokumente nurodoma, kad bažnyčia supranta, jog kai kurie jos mokymai neatitinka šio laikmečio ir nori imtis apsvarstyti svarbesnį moterų ir LGBTQ+ žmonių vaidmenį.

Vykstant popiežiaus Pranciškaus konsultacijoms su katalikais visame pasaulyje, naujajame Vatikano dokumente aptariamos kelios temos, įskaitant moterų įšventinimą, homoseksualumą, kunigų galimybę turėti vaikus, seksizmą ir dvasininkų prievartą, rašo Advocate.

Popiežių Jono Pauliaus II ir Benedikto XVI laikais vien daugelio naujajame dokumente iškeltų temų paminėjimas galėjo sukelti bruzdesį. Laikai pasikeitė popiežiaus Pranciškaus dėka.

„Tarp tų, kurie prašo prasmingesnio dialogo ir svetingesnės erdvės, randame ir tokių, kurie dėl įvairių priežasčių jaučia įtampą tarp priklausymo Bažnyčiai ir savo meilės santykių, pavyzdžiui: antrą kartą susituokę išsiskyrę tėvai, vieniši tėvai, žmonės gyvenantys poligaminėje santuokoje, LGBTQ+ žmonės ir pan.“, – teigiama dokumente.

Žmonės trokšta, kad bažnyčia būtų prieglobstis sužeistiesiems ir palūžusiems, o ne tobulųjų institucija, teigiama dokumente. Čia rašoma, kad bažnyčia turėtų būti kantri ir autentiška, o ne pranašesnė, vaikščioti kartu su parapijiečiais, o ne juos teisti, ir kurti tikrus santykius.

Į dokumentą taip pat įtraukta diskusija apie moterų vaidmenį bažnyčioje.

„Moterys tebėra didžioji dalis tų, kurios lanko liturgiją ir dalyvauja veikloje, vyrai – mažuma, tačiau dauguma sprendimų priėmimo ir valdymo vaidmenų tenka vyrams“, – sakoma jame. - „Akivaizdu, kad Bažnyčia turi rasti būdų, kaip pritraukti vyrus į Bažnyčią ir sudaryti sąlygas moterims visapusiškiau dalyvauti visuose Bažnyčios gyvenimo lygiuose“.

Šiame dokumente Katalikų bažnyčia neprisiima jokių įsipareigojimų ir pripažįsta, kad kai kurie atstovai skeptiškai vertina jo turinį.