Gėjai alpinistai iškėlė vaivorykštės ir Ukrainos vėliavas ant Vladimiro Putino viršukalnės

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Gėjai alpinistai iškėlė vaivorykštės ir Ukrainos vėliavas ant Vladimiro Putino viršukalnės

Pir, 10/31/2022 - 18:30
Kategorija:
0 komentarų

Grupė gėjų alpinistų nusprendė nusiųsti žinią Rusijos prezidentui. Jie užkopė ant Vladimiro Putino vardu pavadintos viršukalnės bei iškėlė vaivorykštės ir Ukrainos vėliavas. Kalnas Tien Šanio kalnuose Kirgizijoje pavadintas Rusijos lyderio vardu 2011 metais.

Šie žmonės taip pat pranešė, kad tai protesto aktas prieš Putino „homo ir transfobinį, imperinį ir neokolonijinį režimą“, praneša Queerty.com.

„Ukrainos ir vaivorykštės vėliavas palikome šalia viršūnės ant sunkiai pasiekiamos uolos. Taigi kiekvienas, kuris bandys pasiekti viršūnę, matys mūsų vėliavas, bet jų nenuleis, kaip tai atsitiko su Ukrainos vėliava šiais metais. Tikimės, kad mūsų vėliavos ilgai išliks ten kaip laisvės, taikos ir tolerancijos ženklas“, - skelbiama grupės Facebook paskyroje.

Šis žingsnis yra platesnės „Pink Summits“ kampanijos dalis. Jos tikslas užtikrinti LGBTQ+ žmonių matomumą, parodyti – jog bendruomenės nariai yra visur ir nežada slėptis. Alpinistai neša vaivorykštės vėliavas į aukščiausius kiekvieno žemyno kalnus, įskaitant Everestą.

Praėjusiais metais alpinistai nusifotografavo mojuojantys vaivorykštės vėliava Monblano viršūnėje Alpėse. Iniciatyva prasidėjo 2018 metų rugpjūtį, kai „Pink Summits“ komanda įkopė į Elbruso kalną – aukščiausią Rytų Europos ir Rusijos viršūnę.

Bandant kirsti valstybinę sieną tarp Gruzijos ir Rusijos, pastarosios slaptosios tarnybos sustabdė grupę apklausai. Dastan Kasmamitov, užaugęs Kirgizijoje ir „Pink Summits“ įkūrėjas, pasakojo „GayCities“ apie savo patirtį.

„Esu tikras, kad jie iš anksto „Google“ ieškojo mano pavardės ir uždavė labai asmeniškus klausimus. Jie taip pat svaidėsi homofobiškais ir seksistiškais juokeliais“, - pasakojo vyras. Pareigūnai jį ir jo kolegą alpinistą sulaikė maždaug šešioms valandoms.

Komanda taip pat jau užkopė į Kilimandžaro kalną – aukščiausią tašką Afrikoje – ir Kosciuškos kalną Australijoje.

Be vėliavų nešimo, alpinistai dokumentuoja savo kelionę, dalijasi savo patirtimi, renka lėšas vietinėms LGBTQ+ organizacijoms.

Rusija karą Ukrainoje pateisina kova prieš Vakarų vertybes, įskaitant lygiateisiškumo siekius LGBTQ+ žmonėms. Neseniai Rusijos politikai vienbalsiai balsavo dėl įstatymo, kuriuo norima uždrausti bet kokios informacijos pateikimą visuomenei apie homoseksualus.

akcija

 

Akcija