Gėjus Irakietis: „Turi pabėgti iš to pragaro, kad išsaugotum savo gyvybę“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gėjus Irakietis: „Turi pabėgti iš to pragaro, kad išsaugotum savo gyvybę“

Ket, 10/20/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Vien įtarimas, kad žmogus gali būti homoseksualus Irane kelią milžinišką pavojų to asmens gyvybei. Tarptautinės organizacijos praneša apie atvejus, kai vietos jėgos struktūros bando pagrobti, rengia pasikėsinamus nužudyti, prievartauja LGBTQ+ bendruomenės narius. LRT pakalbino vieną iš irakiečių, kuriam pavyko gauti prieglobstį Lietuvoje ir pabėgti iš pragaro.

„Palikau Iraką, nes tai nėra vieta homoseksualiems žmonėms gyventi. Tiksliau pagrindinės dvi priežastys yra politika ir religija. Tu negali jų pakeisti. Tai faktas. Bent jau šiuo metu sunku pakeisti žmonių mentalitetą, įstatymus, kad būtų daugiau pagarbos LGBTQ asmenims ar bendruomenei“, - LRT sako 23 metų Jamal, kuris dirba picerijoje ir bando susirasti pastovų būstą Vilniuje.

Vaikinas pažymi, kad problemų kilo ir dėl religijos, nes jis nebenorėjo melstis, lankytis šventose vietose ir nuolatos patyrė spaudimą iš šeimos ir aplinkinių. Tuo pačiu metu jam teko slėpti savo seksualinę orientaciją, nes bet koks atsiskleidimas galėjo baigtis mirtimi.

„Turi pabėgti iš to pragaro, tos pragariškos vietos, kad išsaugotum savo gyvybę“, - sako jis.

Jamal pastebi, kad ir Lietuvoje gausu homofobijos, tenka išgirsti įžeidžiančių komentarų. Kita vertus - situacija mūsų šalyje nepalyginama su Irako.

„Čia yra homofobų, bet vis tiek yra bent minimalios žmogaus teisės. Tu bent jau esi apsaugotas kaip asmuo. Nėra legalu tuoktis ar sudaryti partnerystę, bet vis tiek. Tu gali čia egzistuoti“, - lygindamas dvi šalis kalba vaikinas.