Irakas

Tarptautinės organizacijos kreipėsi į Meta kviesdamos apsaugoti LGBTQ+ žmones

Vakar Human Rights Watch, Social Media Exchange, INSM fondas už skaitmenines teises ir Helem, and Damj asociasija kreipėsi į Facebook ir Instagram socialinius tinklus valdančią bendrovę kviesdamos užtikrinti LGBTQ+ žmonių saugumą.

Mirties bausmė gėjams – tokį įstatymą svarsto priimti Irakas

Praėjus kelioms dienoms po to, kai Irakas uždraudė vartoti žodžius „homoseksualumas“ ir „lytis“, šalies parlamentas ėmėsi naujo įstatymo. Juo numatoma mirties bausmė už tos pačios lyties asmenų santykius. Trans žmonėms grėstų įkalinimas.

Gėjus Irakietis: „Turi pabėgti iš to pragaro, kad išsaugotum savo gyvybę“

Vien įtarimas, kad žmogus gali būti homoseksualus Irane kelią milžinišką pavojų to asmens gyvybei. Tarptautinės organizacijos praneša apie atvejus, kai vietos jėgos struktūros bando pagrobti, rengia pasikėsinamus nužudyti, prievartauja LGBTQ+ bendruomenės narius. LRT pakalbino vieną iš irakiečių, kuriam pavyko gauti prieglobstį Lietuvoje ir pabėgti iš pragaro.

Tyrimas: Irako ginkluotosios pajėgos prievartauja, kankina ir žudo LGBT+ asmenis

Remiantis naujausia ataskaita, ginkluotos grupuotės, taip pat ir policijos bei saugumo pajėgos Irake, medžioja, grobia, kankina, prievartauja ir žudo LGBT+ asmenis. „Human Rights Watch“ ataskaitoje pateikiami 54 interviu su LGBT+ bendruomenei priklausančiais irakiečiais, taip pat šešių liudininkų parodymai, kuriuose kalbama apie žudymus ir pagrobimus, kuriuos vykdė ginkluotos grupės.

Kurdų trans moteris nesėkmingai slapstėsi nuo šeimos. Brolis ją nužudė

Doski Azad draugai sakė, kad 23 metų vizažistė ne kartą sulaukė grasinimų mirtimi iš vyriškos lyties šeimos narių, rašo Theguardian. Kurdų trans moteris, kurią praėjusį mėnesį nušovė jos brolis, slapstėsi nuo savo šeimos.