2025 metų „EuroPride“ vyks Lisabonoje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

2025 metų „EuroPride“ vyks Lisabonoje

Ant, 10/18/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Europos LGBTQ+ eitynių organizatoriai balsuodami nusprendė, kad 2025 m. Europos Pride rengs Portugalija. Lisabona varžėsi su Vokietijos miestu Magdeburgu ir laimėjo surinkusi 79 % balsų.

„Tai istorinis momentas mums ir EuroPride. 2025 m. yra pirmasis kartas, kai Portugalija rengs LGBTI+ didelio masto renginį, o mūsų organizacijos labai didžiuojasi, kad joms patikėta ši užduotis“, - sakė Lisabonos komandos atstovas.

Jis pridūrė, kad šį kartą norima pakeisti eitynių organizavimo eigą, kai į visus procesus būtų įtrauktos įvairių šalių organizacijos.

„Nuolat augančioje priešiškoje aplinkoje ne tik LGBTI+ teisėms, bet ir žmogaus teisėms apskritai, nusprendėme pabrėžti būtinybę drąsiai užimti viešąsias erdves“, - pridūrė jis. – „Lisabonos strategija siekiama nutraukti tylos grandines, primestas mūsų tapatybei, etninėms grupėms, kūnams, jaunimui ir šeimoms“.

Magdeburgu atstovas Falko Jentsch pasveikino Lisabonos komandą. „Matomumas sukuria saugumą“ – tai kredo, kuris skatina mus kasdieniame darbe“, - sakė jis. – „Raginame visus „Pride“ organizatorius ir aktyvistus daryti tą patį. Mąstykime plačiau. Padėkite tiems regionuose, kuriems reikia matomumo“.