Ukrainos kario liudijimas iš Luhansko: rusai trina miestus ir kaimus iš pasaulio žemėlapio

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ukrainos kario liudijimas iš Luhansko: rusai trina miestus ir kaimus iš pasaulio žemėlapio

Tre, 06/15/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Ukrainos armijos karys Viktor Pylypenko prieš kelias dienas socialiniame tinkle Instagram pasidalino keliomis nuotraukomis ir naujienomis iš Luhansko srities. Vyras teigia, kad rusai naikina viską savo kelyje, net nesiteikia surinkti kritusių savo karių kūnų.

„Esame Luhansko srityje, karštame taške. Taip, buvo nuostolių. Būdama bejėgė mūšiuose, Rusijos kariuomenė tradiciškai viską naikina artilerija ir raketomis – ištrina miestus ir kaimus iš pasaulio žemėlapio, žudo civilius. Pagrindiniai sužalojimai čia yra skeveldrų ir sviedinių smūgiais.

Buvo daug darbo su sužeistaisiais, netylant apšaudymams; Taip pat patyriau 10 metrų artimą kovą, kurioje laimėjome atremdami rusų puolimą – visada prisiminsiu tą jausmą, kaip adrenalinas pulsavo gyslomis, kai iššoviau dvi raketines granatas, kurios pataikė į priešą. Priešas net nebando iš mūšio lauko išvežti savo žuvusių karių lavonų“, - rašo buvęs LGBTQ+ aktyvistas, o dabar karys V. Pylypenko.

Kariniuose veiksmuose aktyviai dalyvaujantis ir Ukrainą ginantis vyras sako, kad nepaisant Ukrainos pajėgų sunkiai iškovotų laimėjimų, jiems vis dar trūksta modernios ginkluotės.

„Mums labai reikalinga parama iš mūsų partnerių ir sąjungininkų JAV, Europoje ir kitose išsivysčiusiose šalyse – mums TIKRAI reikia modernios artilerijos, dronų, oro gynybos sistemų ir aviacijos – tai gali išgelbėti tūkstančius gyvybių ir tapti raktu saugant taiką ir humanizmo vertybes. Tokia parama taps Putino režimo pabaiga.

Į Ukrainą išsiųsti aukštųjų technologijų sunkieji ginklai tiesiog sukurs priešo kapituliacijos efektą, pasipriešins Rusijos artilerijai mūšio lauke ir išgelbės ne tik ukrainiečių, bet ir vyrų, kuriuos Putinas mobilizuoja iš okupuotų vadinamųjų DPR ir LPR teritorijų, gyvybes, taip pat rusų šauktinių. Tai sustabdys šią milžinišką mėsmalę“, - kreipdamasis į platų savo sekėjų ratą Instagram rašo karys.

Viktor Pylypenko yra LGBT+ aktyvistas, atviras gėjus ir karo veteranas. Po kovos Maidano revoliucijoje, jis įkūrė organizaciją, skirtą remti queer karius-veteranus Ukrainoje ir kovoti už LGBT+ teises. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, jis vėl prisijungė prie kariuomenės ir stojo ginti savo šalies laisvę.