Ohajo respublikonų įstatymo projekte numatyta sportininkų lytinių organų patikra

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ohajo respublikonų įstatymo projekte numatyta sportininkų lytinių organų patikra

Ant, 06/07/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Ohajo respublikonai parengė įstatymo projektą, pagal kurį būtų reikalaujama, kad studentai sportininkai atliktų medicininį „patikrinimo“ procesą, jog būtų uždrausta transseksualiems vaikams sportuoti. Įstatymų leidėjai vėlų trečiadienio priėmė įstatymo projektą, nukreiptą prieš trans žmones, rašo PinkNews.

Iš pradžių valstijos atstovų rūmai turėjo balsuoti dėl įstatymo projekto, keičiančio Ohajo mokytojų apgyvendinimo programą, kai respublikonai paskutinę minutę įtraukė transsporto draudimą, pranešė Klivlande įsikūręs ABC filialas WEWS News 5. 

Pagal šią pataisą būtų reikalaujama, kad mokyklos, valstybiniai universitetai ir privačios kolegijos steigtų „vienos lyties“ sporto ir „vyriškos lyties“ ir „moteriškos lyties“ komandas arba bendras komandas. Įstatymo projektas reikalauja, kad studentai, kurių „lytis ginčityna“, pateiktų gydytojo pažymą, patvirtinančią jų „vidinę ir išorinę reprodukcinę anatomiją“. Šis gydytojas taip pat turėtų patvirtinti studento „notūralų endogeniškai gaminamo testosterono lygį“ ir atlikti „dalyvio genetinės sandaros analizę“.  

Remiantis „Equality Ohio“ ir Ohajo aukštųjų mokyklų atletikos asociacija (OSHAA), visoje valstijoje yra tik viena translytė mergina, kuri šiuo metu yra vidurinės mokyklos atletė. Dr. Beth Liston sako, kad „tai yra išgalvotas ginčas ir ši pataisa yra valstybės sankcionuotos patyčios prieš vieną vaiką“. 

Alana Jochum, „Equality Ohio“ vykdomoji direktorė pasibaisėjo politikų daroma žala LGBTQ+ bendruomenei.  „Visi Ohajo jaunuoliai nusipelno galimybės žaisti sporto komandoje su savo bendraamžiais, neslėpdami, kas jie yra“, - sakė ji. 

Cathryn Oakley, Žmogaus teisių kampanijos vyresnioji patarėja, sakė, kad Ohajo gyventojai nusipelnė „geresnio už šį trumparegišką, diskriminacinį įstatymo projektą, kuris padarys realią žalą“ trans studentams. 

„Translyčiai studentai dešimtmečius dalyvavo sporte, atitinkančiose jų lytinę tapatybę šalies valstijose, ir čia nėra jokios problemos, kurią reikėtų spręsti: šis įstatymo projektas skirtas transseksualiems jaunuoliams siekti politinės naudos, o ne moterų sporto stiprinimas ar pagalba Ohajo valstijai. jaunimas “, - sakė Oakley. Aktyvistai ragina gubernatorių vetuoti šį įstatymą.