Taivano LGBTQ aktyvistai Valentino dienos proga protestavo prieš santuokų įstatymą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Taivano LGBTQ aktyvistai Valentino dienos proga protestavo prieš santuokų įstatymą

Tre, 02/16/2022 - 15:09
Kategorija:
0 komentarų

Taivane LGBTQ aktyvistai pirmadienį nepaisydami liūties Valentino dienos proga protestavo prieš saloje galiojančią tos pačios lyties asmenų santuokų įstatymą, dėl kurio, pasak kritikų, pilnai nepripažįstamos daugelis tarptautinių porų, rašo 15min.

Pagal šį teisės aktą taivaniečiai gali teisėtai tuoktis su tos pačios lyties užsieniečiais, tačiau tik iš tų šalių, kurios irgi pripažįsta santuokų lygybę. Salos teismai buvo pasirengę svarstyti ginčus kiekvienu konkrečiu atveju, bet tik dalyvaujant abiem partneriams – daugelis porų neturi tokios galimybės, nes užsienio svečiams draudžiama atvykti į šalį pandemijos metu.

„Ne aš myliu ne tą žmogų – tai vyriausybė nesugeba ištaisyti savo klaidos“, – sakė Andrew Chuangas, jau daugiau kaip dvejus metus gyvenantis atskirai nuo savo partnerio japono.

A.Chuangas buvo tarp dešimčių LGBTQ aktyvistų ir porų, susirinkusių prie Taivano vyriausybės būstinės protestuoti prieš galiojančias taisykles. Demonstrantai užrišo šimtus geltonų kaspinėlių ant metalinių komplekso vartų – aliuzija į 1973 metų hitą „Tie a Yellow Ribbon Round the Ole Oak Tree“ (Užrišk geltoną kaspiną aplink seną ąžuolą). Ši daina yra apie įsimylėjėlius, trokštančius susijungti. Ant kiekvieno kaspinėlio buvo užrašyti atskirtų porų vardai ir tautybės, taip pat skyrium praleistų dienų skaičius.

Daugiau 15min.