Režisierius Oniras: kinas vis dar juda kūdikio žingsniais LGBTQ+ srityje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Režisierius Oniras: kinas vis dar juda kūdikio žingsniais LGBTQ+ srityje

Pen, 03/22/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Indijoje gyvenantis ir kuriantis kino ir televizijos režisierius, scenaristas ir prodiuseris buvo vienas iš pirmųjų sukūrusių kino juostas nagrinėjančias tos pačios lyties asmenų santykius. Neseniai duotame interviu jis teigia, kad daugelis kino industrijoje dirbančių žmonių vis dar vengia panašių temų.

Režisierius Oniras pabrėžia, kad šiomis dienomis yra nemažai filmų queer tematika, vis dėlto tai pakankamai apgaulinga. Jų pakankamai mažai plačias mases pasiekiančiuose kanaluose, o ir turinys nėra toks, kurį iš tiesų norėtų matyti LGBTQ+ žmonės.

„Kino industrija ir filmų transliavimo platformos vis dar juda kūdikio žingsniais kai kalbame apie queer turinį ir į mūsų gyvenimus žiūri per heteroseksualumo prizmę“, - sako jis. - „Iš esmės trūksta queer žvilgsnio“.

Jis pastebi, kad nemažai platformų teisinasi, kad jau sukūrė kelis filmus, kuriuose veikia LGBTQ+ žmonės ir to jiems pakanka.

„Nesuprantu, ką tai reiškia. Mes nesame viena vienalytė istorija, turime daug pasakojimų. Tol, kol būsime laikomi „jie“, mūsų istorijos niekada neras vietos, kurios iš tiesų nusipelnė“, – kalbėjo kūrėjas.

Netrukus Jungtinėje Karalystėje Oniras pristatys naujausią savo filmą „Pine Cone“. Jame režisierius pasakoja apie istorinius įvykius Indijoje, kurie turėjo esminės reikšmės LGBTQ+ bendruomenei.

 

1

1