Sūnėno paslaptį sužinojusi Lina - apie tai koks svarbus yra šeimos palaikymas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Sūnėno paslaptį sužinojusi Lina - apie tai koks svarbus yra šeimos palaikymas

Pen, 02/11/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Vilnietė valstybės tarnautoja Lina Plieniūtė (41 m.) prieš daugiau nei metus sužinojo apie tai, kad jos sūnėnas yra ne heteroseksualus, rašo Lrytas. Ji labai nuliūdo, bet ne dėl to, kad jos giminaitis kitoks, o dėl to, kad buvo pandemijos įkarštis, kai nebuvo galima gyvai bendrauti su kitais namų ūkiais, tad ji negalėjo sūnėno bei jo mamos, savo sesers, apkabinti bei į akis pasakyti, kaip juos stipriai myli ir palaiko.

Tada Lina, pati auginanti tris vaikus, pradėjo ieškoti daugiau informacijos, kaip galima padėti LGBTQ+ vaikus auginančioms šeimoms, ir netikėtai pažiūrėjo internetinę TV laidą „Spalvos“, kur kalbėjo tokių vaikų mamos bei tėčiai. Ir nusprendė prie šių žmonių prisijungti – jai norėjosi padaryti kažką, kad tokiems jaunuoliams ir jų artimiesiems Lietuvoje gyventi būtų lengviau, nes dabar, neabejoja pašnekovė, jiems yra labai sunku. Taip Lina tapo nevyriausybinės organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ (tai yra asociacijos „In corpore“ padalinys) viena iš steigėjų.

– Kaip konkrečiau apie savo sūnėno netradicinę orientaciją sužinojote ir kaip reagavote iš pradžių?

– Įtarimų, kad taip gali būti, turėjau ir seniau, o galiausiai per pandemiją man apie tai netyčia prasitarė mano mama. Tai, pasirodo, buvo mūsų šeimos „metų paslaptis“. Man ją išdavusi mama apsiverkė, o aš ją raminau, sakiau, kad jis gi neserga mirtina liga ir mes dėl to nemylėsime jo mažiau. Labai džiaugiuosi, kad dabar mano mama anūką palaiko – galėtų už jį mūru stoti. Jeigu ji būtų jam priešiška, manau, mūsų bendravimas būtų apribotas.

– Taigi jums norisi sesės vaiką palaikyti ir ginti nuo priešiškumo. O ar jam to reikia?

– Manau, sūnėnui (jis jau pilnametis) dabar, pajutus mūsų palaikymą, tapo ramiau. Ko gero, jis labiau atsipalaidavo, jam tapo lengviau gyventi ir net mokslai geriau sekasi. Juk daugelis jaunų žmonių kenčia pajutę, kad jie yra kitokie, nei dauguma, jiems sunku su tuo apsiprasti ir save priimti, o jeigu dar artimieji priešiški, tai situacija itin sudėtinga. Sunku ir tokių vaikų tėvams, dažnai jie bijo apie tai kalbėti, bijodami visuomenės priešiškumo – manau, mano ir bendražygių mamų drąsa juos paskatins nebijoti. Kiek žinau, sūnėnas buvo sulaukęs priešiškumo, užgauliojančių žinučių internete, nors nieko baisesnio nebuvo nutikę.

– Ką pasakytumėte tiems žmonėms, kurie sako: tegul tie gėjai būna sau ramiai, bet ko jiems reklamuotis?

– Kai tai išgirstu, klausiu, kaip būtent jie reklamuojasi. Išgirstu, kad rengia visokius paradus. Tada paklausiu, ar pats pašnekovas buvo tokiame parade ir žino, kas ten vyksta? Ten susirenka paprasti žmonės, tokie, kaip visur. Aišku, yra nedidelė dalis tokių, kurie atrodo iššaukiančiai ar yra linkę provokuoti (juos labiausiai ir rodo žiniasklaida), bet dauguma dalyvių nenori nieko erzinti ar, juolab, kažkam pakenkti.

Daugiau Lrytas.