Europos Parlamento prezidentė: smurtas prieš moteris prilygsta epidemijai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Europos Parlamento prezidentė: smurtas prieš moteris prilygsta epidemijai

Št, 11/25/2023 - 12:45
Kategorija:
0 komentarų

Šia savaitę atidarydama Europos Parlamento sesiją Strasbūre prezidentė Roberta Metsola kreipėsi į parlamentarus žodžiais, kurie pribloškė. Ji pranešė apie šeštadienį rastą nužudytos jaunos moters kūną.

„Mieli kolegos, prieš 9 dienas buvo pranešta apie 22 metų biomedicinos inžinerijos studentės Giulia Cecchetin dingimą. Praėjusį šeštadienį jos kūnas buvo rastas prie ežero Italijos šiaurės rytuose. Giulia Cecchetin, Ashling Murphy, Bernice Cassar, Paulina Dembska ir daugelis kitų: tai keletas iš daugelio moterų išnaudojimo ir žudymo pavyzdžių Europoje vien dėl to, kad jos buvo moterys. Tai baisu, baisu ir visiškai nepriimtina“, - sako kalboje sakė Roberta Metsola.

Ji pridūrė, kad reikalingos kolektyvinės pastangos situaciją keisti iš esmės. „Turime nutraukti institucinį aklumą šiai epidemijai. Daugiau nėra pasiteisinimų. Jau per vėlu. Jokie paguodos žodžiai niekada nesugrąžins motinos, dukters ar sesers“, - kviesdama užtikrinti teisingumą sakė Europos Parlamento prezidentė.

Pasak jos Tarptautinę smurto prieš moteris panaikinimo dieną būtina įsipareigoti „padaryti viską, kas įmanoma, kad užkirstume kelią smurtui prieš moteris ir mergaites Europoje ir už jos ribų“.