Teatre „susituokė“ Lenkijos politikai. Kviečia užtikrinti santuokos lygybę

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Teatre „susituokė“ Lenkijos politikai. Kviečia užtikrinti santuokos lygybę

Tre, 10/04/2023 - 12:52
Kategorija:
0 komentarų

Lenkijos politikas, Europos Parlamento narys Robert Biedroń su savo partneriu, advokatu, taip pat aktyviu politiku Krzysztof Śmiszek dalyvavo spektaklyje „Spartakas: meilė choleros laikais“. Kiekvienas pasirodymas baigiasi skirtingos LGBTQ+ poros „vestuvėmis“, o ceremonijai vadovauja aktorė. Pora pasinaudojo galimybe simboliškai sumainyti žiedus pasirodymo metu.

Politikai pasinaudojo šia simboline ceremonija kviesdami įteisinti santuokos lygybę Lenkijoje, skelbia PinkNews. „Po 23 metų santykių tai gražus jausmas, kuriuo reikia dalytis. Štai kodėl turėtume padaryti viską, kad du suaugusieji galėtų surengti vestuves kada tik panorėję. Nes meilė yra meilė“, rašė Robert Biedroń socialiniame tinkle X.

„Kokios vestuvės“, – rašė Krzysztof Śmiszek. - „Buvo nerimo ir emocijų, bet buvo ir pykčio, kad 2023 m. Europos viduryje, du vienas kitą mylintys žmonės nepripažįstami savo šalies... kad vietoj pagarbos ir orumo šimtai tūkstančių žmonių Lenkijoje gauna panieka“.

Krzysztof Śmiszekas socialiniame tinkle „Instagram“ pridūrė, kad Lenkijos parlamento rinkimai vyks spalio 15 d., o kairiosios partijos sieks santuokų lygybės.

Pastaraisiais metais Lenkija buvo kritikuojama dėl daugelio prieš LGBTQ+ nukreiptų įstatymų, taip pat neįgyvendinimo lygių teisių įstatymų, įskaitant tos pačios lyties asmenų santuokas. Lenkijos valdantieji naudojo kovą prieš LGBTQ+ kaip priemonę sutelkti rinkėjus.

Praėjusį mėnesį buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, dabar vadovaujantis opozicinėms partijoms Donaldas Tuskas teigė, kad jo partija yra parengusi priimti du įstatymo projektus, kurie būtų naudingi LGBTQ+ bendruomenei. Vienu siekiama, kad trans asmenims būtų lengviau save identifikuoti, o kita – teisiškai pripažintų tos pačios lyties asmenų civilinę partnerystę.