Airijos mamų žinia trans vaikams: „turi teisę būti tuo, kuo esi“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Airijos mamų žinia trans vaikams: „turi teisę būti tuo, kuo esi“

Tre, 09/20/2023 - 12:10
Kategorija:
0 komentarų

„Kaip patys tėvai sako: „Kas juos gins, jei ne mes“, – sako Claire Flynn, judėjimo „Mamos už Trans teises“ įkūrėja. Ji, kartu su kitomis mamomis organizuoja įvairias veiklas, kuriomis siekia išreikšti paramą trans žmonėms.

Judėjimas prasidėjo dėl „baimės, nusiminimo ir kančios“, kurią jautė trans jaunimas Airijoje ir už jos ribų, PinkNews pasakoja dvi moterys. Šiuos jausmus dar labiau išryškino trans studentės Briann Ghey mirtis. Vasario mėnesį ji buvo rasta su mirtinomis durtinėmis žaizdomis Warrington parke.

Kaltinimų dėl Briann Ghey nužudymo sulaukė berniukas ir mergaitė, kuriems tuo metu buvo 15 metų. Teismo procesas Mančesterio teisme prasidės lapkritį.

„Siekiame sumažinti kelių žmonių keliamą triukšmą, kurie prieštarauja trans teisių užtikrinimui, ir sustiprinti balsą tų, kurie palaiko“, - sako Claire, kuri turi translytę dukrą ir dirba psichikos sveikatos ir bendruomenės vystymo srityje. - „Mūsų tikslas yra priminti [kitiems], kad translyčiai žmonės yra daugiau nei tik jų transseksualumas“.

Ji sako, kad labai svarbu sukurti erdvę, kur žmonės, kurie ieško paramos, galėtų susitikti ir veikti kartu.

„Stengiamės sukurti erdvę, kurioje būtų alternatyvūs pasakojimai. Galbūt jų pačių motina nėra pasirengusi jiems suteikti reikiamą paramą, tačiau ši erdvė leidžia jauniems žmonėms pamatyti, kad yra mamų, kurioms tai yra visiškai įprasta patirtis“, - kalba Claire. - „Mūsų, tėvų, darbas yra suteikti jums vietą, kur būtumėte priimami tokie, kokie esate“.

Beveik kiekvieną savaitgalį judėjimo mamos organizuoja protestus gatvėse. „Neįtikėtina, bet žygiuojame jau porą mėnesių“, – sako sociologijos dėstytoja ir psichoterapeutė Karen ir priduria, kad žmonės mamas pasitinka labai teigiamai.

Moteris pastebi, kad trans žmonės neretai demonizuojami. Tam tikros grupės sąmoningai tai daro siekdamos sutelkti rėmėjus. „Jie išnaudoja žmonių pažeidžiamumą ir vienatvę, taip pat norą būti bendruomenės dalimi. Deja, ši bendruomenė skatina juos atakuoti trans teises ir LGBTQ+ bendruomenę“, - teigia moteris.

„Esame pavargę nuo šių kraštutinių dešiniųjų žmonių, kurie bando mums pasakyti, kas čia turėtų būti ir kas neturėtų būti, nes mes nesame tokie“, – priduria Claire.

Abi PinkNews kalbintos mamos teigia norinčios, jog translyčiai žmonės žinotų, jog yra „mylimi, elgiasi teisingai“ ir „turi teisę būti tuo, kuo yra“.