Graikijos premjeras pranešė apie planus įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Graikijos premjeras pranešė apie planus įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas

Sek, 07/09/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Dar pernai Graikijos ministras pirmininkas sakė, kad tos pačios lyties santuokų įteisinimui šalies visuomenė nėra pasirengusi. Prieš kelias dienas Kyriakos Mitsotakis pranešė, kad tai planuojama padaryti.

„Tos pačios lyties asmenų santuoka bus įteisintos ir tai yra mūsų strategijos dalis“, – antradienį interviu „Bloomberg“ televizijai Atėnuose sakė centro dešinę atstovaujantis Kyriakos Mitsotakis. - „Graikijos visuomenė yra daug labiau pasirengusi ir brandesnė“.

Nuo 2015 m. Graikija pripažįsta tos pačios lyties porų bendro gyvenimo sutartis - partnerystę, kuri suteikia tos pačios lyties šeimoms kai kurias santuokoje esančių žmonių teises.

Kairioji opozicinė partija „Syriza“ pateikė įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimo 2022 m. Tačiau įstatymas nebuvo svarstomas, nes nenorėta eskalacijos prieš 2023 m. gegužę vykusius rinkimus. Jų metu Kyriakos Mitsotakis partija „Naujoji demokratija“ gavo didesnį palaikymą nei prieš tai, bet nei viena partija neužsitikrino daugumos.

Kyriakos Mitsotakis birželio 25 d. paskelbė antrus pirmalaikius parlamento rinkimus, kuriuose laimėjo.

Kyriakos Mitsotakis į valdžią atėjęs 2019 m., sudarė komitetą, kuris dirbo su LGBTQ+ piliečių teisių klausimais. Buvo panaikintas draudimas gėjams duoti kraujo, uždraudė lytinių organų žalojimą interseksualiems vaikams.