Kataro „vertybės“ – trans moteris buvo priversta nusikirpti plaukus ir „pašalinti“ krūties audinį

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kataro „vertybės“ – trans moteris buvo priversta nusikirpti plaukus ir „pašalinti“ krūties audinį

Pir, 12/05/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Katare gyvenanti translytė moteris papasakojo, kaip buvo priversta nusikirpti plaukus ir „pašalinti“ krūties audinį po to, kai buvo suimta.

Pasaulio futbolo čempionatas Katare atkreipė dėmesį į žmogaus teisių problemas šioje šalyje. Žiniasklaidoje daug dėmesio skirta gėjų santykių kriminalizavimui, tačiau pamiršta apie tai, ką čia patiria trans žmonės.

Katare translyčiai asmenys gali būti suimti be jokių kaltinimų už „viešojo padorumo pažeidimą“, tiesiog už tai, kad jie yra trans. BBC duotame interviu, translytė moteris vardu Shahd, sakė norinti atskleisti tikrąją padėtį Katare: „Labai bijau, bet aš tiesiog noriu, kad žmonės žinotų, jog mes egzistuojame“.

Shahd sakė, kad buvo suimta už „apsimetinėjimą moterimi“ ir buvo priversta nusikirpti plaukus. Kadangi ji vartojo estrogeną, įsigytą iš užsienio, valdžia pareikalavo, kad ji „pašalintų susiformavusį krūties audinį“. Dėl to krūtinėje liko žaizdų.

Shahd sakė, kad ji buvo „kelis kartus suimta ir tardoma dėl savo tapatybės“. Ji pridūrė: „Praradau darbą ir draugus... praradau viską“.

Neseniai paskelbtoje „Human Rights Watch“ ataskaitoje atskleista, kaip Kataras dar 2022 m. rugsėjo mėn. suėmė, prievartavo ir priekabiavo prie LGBTQ+ žmonių. Organizacija užfiksavo translyčių moterų liudijimus, kurios teigė, kad jos buvo verčiamos dalyvauti atsivertimo ceremonijoje, kurią atliko pareigūnai.