Vilniuje startuoja festivalis „Kultūra visų 22”

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vilniuje startuoja festivalis „Kultūra visų 22”

Tre, 08/17/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien prasideda antrasis Vilniaus Universiteto Studentų Atstovybės programos „Be etikečių“ organizuojamas Queer kultūros festivalis „Kultūra visų 22“. Festivalio metu bus galima susipažinti su LGBTQ+ kūryba, Drag kultūra, Queer menu. Festivalio organizatoriai siūlo dalyvauti keturiuose renginiuose: linoraižymo dirbtuvėse, Queer kultūros vakare, diskusijoje ir Drag šou. Pirmasis renginys vyks jau šiandien 17 val.

Į GayLine.LT klausimus apie festivalį sutiko atsakyti „Be etikečių“ narė Julija.

- Kaip kilo mintis rengti šį festivalį?

Queer kultūros festivalį „Kultūra visų“ organizuojame jau antrus metus. Mintis jį rengti kilo iš mūsų pačių noro matyti daugiau LGBTQ+ bendruomenei skirtų renginių ne tik Pride mėnesio metu bei suteikti bendruomenės nariams kuo daugiau galimybių išreikšti save. Būtent dėl to stengiamės orientuoti festivalį į interaktyvias kūrybines veiklas ir organizuojame nemokamus renginius.

- Kokias konkrečias veiklas festivalis siūlo dalyviams?

Šiais metais paruošėme keturis renginius. Festivalį atidarys linoraižinio dirbtuvės „Suspausk patriarchiją po presu“, kurių metu dalyviai išmoks pasigaminti norimo piešinio antspaudą ir atspausti jį ant atsineštų drabužių.

Antrąją festivalio dieną laukia diskusija apie meno ir bendruomenės santykį su Anastasia Sosunova, Egle Kazickaite, Greta Gudelyte bei Daniele Liepa Baudrillier, o vakare vyks Queer kūrybos vakaras, kuriame visos ir visi norintieji galės pasidalinti sava ar mėgstamų autorių sukurta poezija, proza ir muzika. Baigiamasis festivalio renginys yra Drag šou „Duokim drag'o“, kur kviečiame pasirodyti pradedančias Drag karalienes ir karalius.

- Vienas iš organizuojamų renginių yra Drag šou. Kuo lietuviams gali būti įdomūs tokie pasirodymai?

Lietuvoje sparčiai auga susidomėjimas Drag menu. Pastaraisiais metais atsiranda vis daugiau su tuo susijusių renginių. Visgi nemažai daliai visuomenės tai tebėra nepažinta Queer kultūros dalis, tad savo renginiu kartu siekiame ir edukuoti.

Drag šou žiūrovai galės ne tik susipažinti su Drag tradicijomis, bet ir stebėdami įvairius heteronormatyvumui besipriešinančius, neretai lyčių stereotipus išryškinančius pasirodymus, permąstyti ar šios normos išties visuomet teisingos ir neliečiamos.