Skandalas Jungtinėse Tautose - seksualinės prievartos ir korupcijos atvejai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Skandalas Jungtinėse Tautose - seksualinės prievartos ir korupcijos atvejai

Ket, 06/23/2022 - 15:34
Kategorija:
0 komentarų

Naujas BBC filmas atskleidžia tamsiausiu Jungtinių tautų (JT) organizacijos užkulisius. Filme „The Whistleblowers: Inside the UN“ teigiama, kad organizacijos vadovai ne tik nesistengė aiškintis tokius atvejus, bet ir juos patys dangstė atleisdami darbuotojus, kurie bandė apie tai kalbėti viešai.

BBC buvo įteiktas slaptas įrašas, kuris rodo, kad vidaus tyrimų skyrius, kuris turėtų aiškintis imunitetą turinčių darbuotojų nusižengimus ne visada atlieka savo darbą. Video įraše tyrimų skyriaus direktorius Ben Swanson kalba personalo susirinkime. Jis sako, kad aukšto rango JT darbuotoja moteris verkdama priėjo prie jo ir papasakojo, kaip generalinio sekretoriaus padėjėjas uždėjo ranką jai ant kelnių.

Įraše Ben Swanson teigia, kad jis generaliniam sekretoriui ir kitiems aukšto rango pareigūnams pareiškė įtarimus dėl seksualinės prievartos, tačiau buvo greitai nutildytas: „Taigi pabandžiau papasakoti šią istoriją ir gavau... Buvau užtildytas“.

Jis pridūrė, kad moteris buvo atkalbėta pateikti pranešimą apie tariamą užpuolimą. Jai buvo pasakyta, kad nereikėtų pradėti apie šį įvykį kalbėti, nes šis vyras yra „mėgiamas sūnus“.

Martina Bostrom, buvusi vyresnioji patarėja, BBC sakė, kad ji taip pat buvo seksualinio priekabiavimo darbe auka.

Ji sakė, kad į ją nusitaikė Luiz Loures - jos vadovas. 2015 m. per darbo renginį Bankoke ji teigia, kad jis prievarta ją pabučiavo ir čiupinėjo lifte, kai jie išėjo iš susitikimo, o paskui bandė nutempti link savo kambario.

„Prašiau jo, kad sustotų, paleistų mane. Turėjau užblokuoti lifto durimis, kad galėčiau likti, nes bijojau, kad pamatysiu tą ilgą koridorių“, – sakė ji.

Martina pateikė oficialų skundą ir kalbėjosi su JT tyrėjais. Ji teigė, kad už tai JT jai „atkeršo labai žiauriai ir žeidžiančiais būdais“.