Tailande į priekį juda įstatymas įteisinantis tos pačios lyties asmenų sąjungas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tailande į priekį juda įstatymas įteisinantis tos pačios lyties asmenų sąjungas

Ket, 06/16/2022 - 17:19
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Tailando įstatymų leidėjai žengė pirmąjį žingsnį link tos pačios lyties asmenų sąjungų įteisinimo, praneša channelnewsasia. Parlamento nariai balsavo dėl tai įteisinančių teisės aktų.

Žemieji parlamento rūmai pritarė dviem įstatymų projektams, kurie leistų sudaryti tos pačios lyties asmenų santuokas, ir dviem kitiems projektams, kuriais būtų leidžiama sudaryti civilinę partnerystę.

Po šio balsavimo teisės aktus imsis nagrinėti 25 narių komitetas, kuris spręs ar reikia apibendrinti įstatymų projektus, ar pasiūlyti kelis variantus.

Jei įstatymų projektai būtų apibendrinami, tikėtina, kad būtų pasiūlyti du variantai - vieną dėl santuokų sudarymo, kitą - dėl civilinės partnerystės. Po šio proceso parlamento nariai dar turėtų balsuoti dar du kartus ir kartu spręsti, kuris siūlymas yra priimtinesnis.

„Šiandiena yra atsakymas, kad politika čia, Tailande, yra įmanoma“, – prie parlamento švenčiantiems aktyvistams sakė Pita Limjaroenratas, opozicinės partijos „Judėk pirmyn“, kuri pasiūlė vieną iš įstatymų projektų, lyderis. – „Nesvarbu, kas esate, šioje šalyje jums yra vietos“.

Įstatymo projektai pradėti svarstyti iškart po Tailande vykusių pirmųjų oficialių LGBTQ+ eitynių. Jose tūkstančiai žmonių mojavo vaivorykštės vėliavomis ir ragino valdžią imtis liberalių reformų.