Talibanas

Talibanas atmeta kaltinimus dėl moterų teisių pažeidimo

Vakar Talibanas pareiškė, kad pasaulio susirūpinimas moterų teisių ribojimais Afganistane yra „nepagrįstas“. Taip valdžia reagavo į antradienį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją, kurioje Talibanas kritikuojamas už apribotas galimybes moterims ir mergaitėms įgyti išsilavinimą, dirbti valstybės tarnyboje, laisvai judėti.

Talibanas uždraudė Afganistano moterims skristi vienoms

Kietosios linijos islamistai įvedė didžiulius laisvių apribojimus, daugiausia nutaikytus į Afganistano mergaites ir moteris, o sekmadienį taip pat nurodė vietos televizijos kanalams nutraukti BBC naujienų transliavimą. Savaitgalį jie taip pat paskelbė, kad vyrai ir moterys negali lankytis sostinės parkuose tomis pačiomis dienomis.

Sukrečiantys interviu: LGBTQ+ žmonės prievartaujami net artimųjų, susiduria su žiauriu smurtu

Neseniai paskelbtoje dviejų žmogaus teisių organizacijų ataskaitose įspėjama apie sunkią LGBTQ+ žmonių padėtį Afganistane. Čia jie dažnai susiduria su grasinimais smurtu prieš juos ar jų šeimas, yra žaginami, kankinami ar šantažuojami. Padėtis „dramatiškai pablogėjo“ Talibanui perėmus valdžią.

Jungtinių Tautų ataskaita: Talibanas nužudė 100 ankstesnės valdžios pareigūnų

Jungtinių Tautų (JT) sekmadienį pateiktoje ataskaitoje teigiama, kad Talibanas ir jo sąjungininkai įtariami nužudę daugiau nei 100 buvusių Afganistano vyriausybės narių, saugumo darbuotojų ir žmonių, dirbusių su tarptautinėmis pajėgomis.

Lesbietė nusprendė rizikuoti gyvybe, kad pabėgtų iš Afganistano ir išvengtų priverstinės santuokos

Rabia tebuvo 15 metų, kai mažame Afganistano kaimelyje prieš savo valią buvo priversta susižadėti su Talibano pareigūnu. Dabar jai 22 metai. Rabia pavyko pabėgti iš Afganistano ir vyro, kuris pavertė jos paauglystę pragaru. Šiuo metu ji laikinai gyvena Pakistane, bet tikisi, kad galiausiai galės prašyti prieglobsčio Kanadoje arba Jungtinėje Karalystėje.

Talibanas: Afganistane moterys negalės keliauti ilgesnių atstumų nelydimos vyro

Afganistaną valdantis Talibanas sekmadienį pareiškė, kad šalies moterims, planuojančioms keliauti didesnius atstumus, neturi būti suteikta tokia galimybė, jei jos keliautų nelydimos artimo vyriškos lyties giminaičio.