Jungtinių Tautų ataskaita: Talibanas nužudė 100 ankstesnės valdžios pareigūnų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Jungtinių Tautų ataskaita: Talibanas nužudė 100 ankstesnės valdžios pareigūnų

Tre, 02/02/2022 - 15:00
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinių Tautų (JT) sekmadienį pateiktoje ataskaitoje teigiama, kad Talibanas ir jo sąjungininkai įtariami nužudę daugiau nei 100 buvusių Afganistano vyriausybės narių, saugumo darbuotojų ir žmonių, dirbusių su tarptautinėmis pajėgomis. Apie tai praneša Diena.

„Nepaisant pranešimų apie visuotines amnestijas buvusiems vyriausybės nariams, saugumo pajėgoms ir tiems, kurie dirbo su tarptautinėmis karinėmis pajėgomis, UNAMA ir toliau gavo patikimų kaltinimų dėl žudynių, priverstinių dingimų ir kitų pažeidimų šių asmenų atžvilgiu“, – sakoma JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso pranešime.

Nuo rugpjūčio 15 d., kai Talibanas užėmė Kabulą, JT misija Afganistane gavo daugiau nei 100 patikimais laikomų pranešimų apie tokias žudynes, sakoma ataskaitoje. Daugiau nei du trečdaliai nužudymų buvo „neteisminės žmogžudystės, kurias įvykdė de facto valdžios institucijos arba jų bendrininkai. Be to, „žmogaus teisių gynėjai ir žiniasklaidos darbuotojai ir toliau puolami, bauginami, persekiojami, savavališkai suimami ir žudomi“, – sakoma pranešime.

Ataskaitoje išsamiai atskleidžiamas vyriausybės susidorojimas su taikiais protestais, moterų ir mergaičių galimybės dirbti ir mokytis nebuvimas.

Daugiau Diena.