E. Latėnaitė Seimo nariams: mūsų šalyje apsauga vienalytėms poroms lygi nuliui... nustokite rūšiuoti žmones ir šeimas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

E. Latėnaitė Seimo nariams: mūsų šalyje apsauga vienalytėms poroms lygi nuliui... nustokite rūšiuoti žmones ir šeimas

Ant, 05/24/2022 - 19:45
Kategorija:
0 komentarų

Vakar socialinio tinklo paskyroje Elžbieta Latėnaitė kreipėsi į Seimo narius. Ji pabrėžė, kad Lietuva gerokai atsilieka nuo kitų šalių LGBTQ+ žmonių teisių klausimais, o tuo pačiu metu džiausi ES struktūrinių fondų parama ir parama gynybos srityje. "Vis dar trypiame demokratines vertybes. Nemaža dalis atsakomybės už tokią gėdingą mūsų poziciją krenta ant politikų pečių", - sako aktorė.

Elžbieta Latėnaitė savo video tiesiogiai kreipėsi į atskirus Seimo narius. Daugiausia kritikos teko tiems, kurie visomis išgalėmis priešinasi lygiateisiškumo užtikrinimui.

"Agne Širinskiene, Jūs esate viena agresyviausių homofobijos atstovių Lietuvos Respublikos Seime. Kaip jūs miegate naktimis žinodama, kad esate atsakinga už LGBT+ paauglių savižudybes? Laurynai Kasčiūnai, ar nedviveidiška kalbėti apie Lietuvos krašto apsaugą ir tuo pačiu palaikyti neapykantos kurstymą, homofobiją, diskriminaciją? primenu, kad jūsų ir mano saugumu šią akimirką fronte rūpinasi ne tik heteroseksualūs kariai ir karės, bet ir LGBT+. Pauliau Saudargai, jūs su šypsena tiesiate ranką atsisveikinti po renginio "Visos šeimos - svarbios", bet prieš tai ant scenos liejote neapykantą man ir kitiems LGBT+ bendruomenės nariams. Ką po paraliais tai gali reikšti daugiau negu veidmainystę?", - klausia E. Latėnaitė.

Aktorė taip pat kreipėsi į darbo partijos atstovę Ievą Kačinskaitę Urbonienę. E. Latėnaitė klausė, ar politikė nesusimąsto kam skiria tiek brangaus laiko ir energijos, kad sudarytų kliūtis kitiems sukurti šeimas.

"Daktare Antanai Vinkau. Aš užaugau gretimoje laiptinėje šalia jūsų. Jūs pažinojote mano šeimą, jūs juokaudavote su dabar jau išėjusiu mano jaunesniuoju broliu. Man jūs sakote, kad manim žavitės, palaikote ir gerbiate. Šalia to, jūs balsuojate prieš partnerystę. Ar galėtumėte būti nuoseklus ir savo žodžius pagrįsti veiksmais", - prašė moteris.

Elžbieta Latėnaitė taip pat kreipėsi į socialdemokratus ir liberalus, kurių partijų programose yra įrašyti pažadai siekti partnerystės įteisinimo. Deja, kai kurių jų veiksmai nedalyvaujant balsavime ar pasisakant prieš prieštarauja jų pačių partijų pažadams. Atskiro dėmesio sulaukė Linas Jonauskas, kuris kandidatuos į Vilniaus merus: "Ar jūs galvojate, kad europietiškai sostinei gali vadovauti homofobas?".

"Prašau aktyviai ir garsiai stabdykite homofobiją. Stabdykite patyčias ir smurtą. Stabdykite LGBT+ paauglių depresiją ir savižudybes, nustokite rūšiuoti žmones ir šeimas", - prašo E. Latėnaitė.